Belsőépítész hölgy magának és családjának alakította ki a 78m2-es új lakás tereit, szabálytalan alaprajz nehezítette a berendezést. Úgy tervezte meg a lakást, hogy kényelmes közös zónát, két hálószobát és két gardróbszobát alakítson ki, miközben megtartotta az építtető által előirányzott két fürdőszobát is.
Fontos volt a zónák kialakításánál, hogy a közös terület minél távolabb legyen a gyerekek szobájától, emellett elengedhetetlen volt bőséges tárolóhely kialakítása. Az építtető falak nélküli állapotban adta át a lakást, így az alapoktól kellett megtervezni az elrendezést, figyelembe véve a „vizes” zónákat. A konyhát és a nappalit egyben alakították ki, külön háló- és gyerekszobát terveztek. A gyerekszoba, ahogyan a tulajdonos is szerette volna, a közös zónától távolabb helyezkedik el. Az előszobában külön gardróbot alakítottak ki.
Az építtető két fürdőszobát tervezett. Az egyik közvetlenül a szülői hálószobához kapcsolódik, itt gardróbszobát is kialakítottak, és a fürdőszobába a gardróbon keresztül lehet belépni.
A falak befejezéséhez a közös zónában és a hálószobában festéket választottak. A konyha-nappali semleges szürke árnyalatot kapott, az egyik falat ugyanazon szürke színű, de kifejezetten texturált tapétával borították. A szülői hálószobában finom zöld színt használtak, míg a gyerekszobába tematikus tapétát választottak.
A padlón halszálka mintázatú laminált burkolatot fektettek, kivéve az előszobát, a konyhabútor melletti kis területet és a fürdőszobákat. A fürdőszobák falait csempével burkolták.
A konyhabútort az IKEA-ból választották – minimalista, fogantyú nélküli szürke színű szekrényekkel. Az alsó szekrényeket sarok konyha kialakítással helyezték el, míg a felső szekrényekről részben lemondtak, hogy a márványt imitáló látványos csempékre helyezzék a hangsúlyt. A nappaliban egy lebegő szekrényt terveztek a kisebb tárgyak tárolására.
A lakásban néhány vintage tárgy is található. A nappaliban lévő fotelt szakemberek restaurálták, míg a konzolt az előszobában a tulajdonos saját kezűleg újította fel, a korpuszt festékkel, a tetejét pedig tapétával díszítve.
A világítási megoldásokat minden zónában egyedileg tervezték meg, és a lámpatesteket a modern belső tér koncepciójával összhangban választották ki. A konyha-nappaliban süllyesztett spotlámpákat, falikarokat a kanapé felett és az étkezőasztal mellett, valamint függesztett lámpákat helyeztek el az asztal felett. A hálószobában központi mennyezeti csillár és falikar található az ágy felett. Az átmeneti zónákban mennyezeti spotlámpákat használtak.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Abramova Nadezhda | fotók: Zsenya Muravjova