A Bagnoletben (Párizs mellett) épült loft nagyszerű bizonyítéka annak, hogy hogyan lehet gondos tervezéssel kényelmes otthont kialakítani a loftra jellemző ipari stílusjegyek mellett is.
A ház egy volt fűrésztelep helyén épült egy lakóproject részeként, a “betonkocka” otthonná varázslásához a tulajdonosok Isabelle Rouyer építészt kérték fel, aki Le Corbusier “Modulor” méretrendszerét alapul véve kalkulálta ki az arányokat. ( Modulor – Le Corbusier módszerének lényege az emberi test arányainak alapul vétele a tervezésben és a térszervezésben. A testmagasságot a köldök az aranymetszés arányában osztja, a felemelt karral álló ember magasságát pedig felezi. Az épületben minden rész nagyságát ennek az emberszabású méretsornak valamelyik egysége adja meg. )…
Az alap elképzelés szerint – egy blokk a blokkban – a több irányból megközelíthető konyha a központja a lakásnak, mely felett közvetlenül a fürdőszoba található. Ez az elrendezés a kiszolgáló helyiségeket az életterek központjába helyezi. Egyben kettévágja a 16m hosszú – és kissé keskeny – 6m széles teret. Természetesen a belmagasság az, ami a loft legfőbb erénye, az 5m lehetővé tette az emelet kényelmes kialakítását, itt találhatóak a hálószobák. A lenti nappali rész teljesen nyitott a kis, 60nm-es kert felé, a természetes fény maximalizálásának érdekében teljes, faltól falig, padlótól mennyezetig tartó üvegfalat terveztek – ez összesen 30nm üvegezést jelentett. Nyáron az ablak teljes 6m-es hosszában nyitható. Az emelet is hatalmas üvegfelületeket kapott, a gyerekszobában a padló egy része is üvegpanelekből áll, ezzel szinte “lebegve” a nappali fölött. Az egész emelet masszív acélgerendákra épült, ezek nagy részét a helyszínen szerelték össze.
fotók, link: Persona production