A kétszobás, 51m2-es lakás egy 1975-ben épült tipikus panelházban található. A lakberendező kisebb átalakításokat tervezett, melyekkel javította a lakás funkcionalitását, és egyedi, stílusos enteriőrt hozott létre orvos férfi ügyfelének – az otthoni rendelésekhez masszázs zóna kialakítása is fontos volt.
Az enteriőr egy energikus férfi számára készült, aki orvosként dolgozik, és időnként otthon is fogadja pácienseit. A modern anyagok (kőporcelán, beton, fém), klasszikus elemek (természetes márvány és fa) és vintage, etnikai motívumokkal gazdagított 70-es évekbeli bútorok ötvözése révén egy sokoldalú tér jött létre. Az enteriőr különlegességei az egyedi tapéták, melyeket a hálószoba és a fürdőszoba falain használtak, a mintát kézzel készítették kifejezetten ehhez a projekthez.
A kérések között szerepelt, hogy a kétszobás lakásban egy masszázs szobát alakítsanak ki pihenősarokkal, külön hálószobát, valamint egy fürdőszobát káddal. Az eredeti elrendezés egy hagyományos kétszobás lakás volt, kis konyhával, különálló apró fürdőszobákkal és egy pici kamrával. A tervezés fő célja az okos tárolórendszerek kialakítása volt. A szobák számát nem változtatták meg. A nagyobb szobában masszázs zónát alakítottak ki pihenősarokkal, a kisebb szobában pedig a hálószobát. A hálószobából egy kisebb részt elvettek, hogy beépített szekrényt hozzanak létre az előszoba felőli oldalon. A konyhát kicsit megnövelték a fürdőszoba rovására (a lakás a ház legfelső, kilencedik emeletén található, ami lehetővé tette ezt a megoldást), így helyet nyertek a beépített szekrényeknek és a hűtőnek. A fürdőszobát kissé bővítették a folyosó és a szomszédos WC terhére, így minden szükséges szaniter elfért. A kamrát megszüntették, és területét a WC-hez csatolták.
Belsőépítészeti megoldások
A burkolatok kiválasztásánál a természetesség és a tapintható anyagok kerültek előtérbe. A falakat többnyire matt festékkel festették különböző árnyalatokban. A hálószobában a tervező saját tapétáját használták az ágy mögött, míg a konyhában az étkező falát nagyméretű, márványhatású kőporcelánnal burkolták. A lakóhelyiségek padlójára diószínű, rétegelt parkettát fektettek, amelynek gazdag, kontrasztos erezete kiemeli az enteriőrben uralkodó ellentétek (fa melegsége és kő hidegsége, piros és kék színek) érdekes harmóniáját. A folyosón, a konyhában, a fürdőszobában és a WC-ben sötét kőburkolatot használtak, hogy vizuálisan egységesebbé tegyék a kisebb tereket. A színpaletta meleg és hideg tónusok kontrasztjára épül, grafitszürke, piros és kék árnyalatokkal, amelyek a konstruktivizmus színvilágát idézik.
Sok bútort egyedi gyártásban készíttettek el. A lakberendező részletekre való odafigyelése a bútorfogantyúkon is megjelenik: az előszobai szekrény fogantyúi ugyanolyan márványból készültek, mint az ablakpárkányok, míg a hálószobai szekrény fogantyúit tölgyfából készítették, amelyek melegsége ellensúlyozza a hűvösebb színű frontokat.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Szvetlana Kuksova | fotók: Natalia Mavrenkova