A tervező térelválasztó üvegfal segítségével osztotta ketté az egyetlen szobát, így hozva létre egy külön hálószobát és egy nappalit – ennek köszönhetően kétszobás lakást sikerült létrehozni átfogó, költséges átalakítás nélkül. Az enteriőr világos tónusokban gazdag, a természet ihlette hangulatot vintage részletek teszik teljessé.
A lakás tulajdonosai egy házaspár, akik munkájuk helyéhez közel eső új lakókomplexumban vásároltak ideiglenes tartózkodásra alkalmas otthont, mely a jövőben az idősebb fiuk számára is lakhelyként szolgálhat. A kis alapterületen külön hálószobát, nappalit és dolgozósarkot szerettek volna kialakítani.
Az eredeti elrendezés szerint a lakásban volt egy szoba, külön konyha loggiával és két fürdőszoba. A két ablakkal rendelkező helyiség lehetővé tette, hogy a teret két különálló részre osszák, ahol mindkét zóna kap természetes fényt. Matt üvegből készült, fémkeretes térelválasztót helyeztek a szobába: az egyik oldalon a háló, a másik oldalon a nappali és a dolgozórész található. A fürdőszobát a folyosó rovására bővítették, a WC-t pedig az előszoba teréből elvéve alakították ki – így mindkét helyiségben lett hely tárolórendszerek számára, a WC-ben pedig egy kis mosdót is elhelyeztek.
Belsőépítészeti megoldások
A burkolatokat praktikussági és hangulati szempontok alapján választották ki. A lakás ablakai parkra néznek, így a tervező szeretett volna egy kis természetet „becsempészni” az otthonba.
A falakat festették, az ágy mögött pedig zöld tónusú, absztrakt mintás tapétát használtak, ami a fák lombkoronáját idézi.
A szobában tölgyfa parkettát fektettek, a konyhában és az előszobában nagyméretű kőmintás greslapot használtak. Ez a padlóburkolat nemcsak természetes hatást kelt, de tartós, kevés fugával lerakható, ami megkönnyíti a takarítást.
Festett felületeket és világos, téglalap alakú csempét használtak a WC falain, a padlóra pedig visszafogott geometriai mintás burkolat került. A fürdőszobában világos bézs színű nagyméretű csempéket kombináltak fényes, szürke, téglalap alakú burkolattal.
Egyedi megoldás: A padlószegélyek helyett egyszerű, keskeny profilokat használtak, amelyeket a szobában és a konyhában két sorban futtattak. Ez egyedi, grafikus hatást keltett, finoman utalva a klasszikus magas szegélylécekre, amelyek vizuálisan megemelik és rendezettebbé teszik a teret.
A lakásban több vintage bútordarab is helyet kapott: például székek a konyhában, egy karosszék a hálóban, valamint egy dolgozószék a nappaliban. A többi bútort, mint az ágyat, a kanapét és a szekrényeket, egyedi tervek alapján gyártották le. Az új bútorok egyszerű formavilágúak, finoman utalva a ’60-as évek stílusára, és háttérként szolgálnak a vintage darabokhoz. A dekorációban sok eredeti, történelmi részlet kapott helyet, amelyeket a tervező kifejezetten ehhez a projekthez gyűjtött bolhapiacokról, például újságokat, posztereket és egyéb tárgyakat.
Az alacsony belmagasság meghatározta a világítótestek kiválasztását. Az általános világítást süllyesztett lámpák biztosítják. A hálóban sínrendszeres világítást alkalmaztak, míg a nappali közepén egy nagy mennyezeti lámpát helyeztek el. Kiegészítő világításként látványos függőlámpát szereltek az étkezőasztal fölé, falilámpákat az ágy mellé, és a polcok megvilágításáról is gondoskodtak.
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: Szvetlana Kuksova | fotók: Natalia Mavrenkova