A tervező házaspár saját otthonának berendezését utazásaik, a skandináv esztétika és kedvenc építészük, Alvar Aalto projektjei inspirálták – ez jól látható az anyagválasztásban. Már az első lépésben eldöntötték, hogy az egyik teherhordó falat meghagyják csupasz beton felülettel, egy másik válaszfalon pedig megtartották a tégla nyers textúráját.
A 105 négyzetméteres lakásban fő feladatuknak érezték, hogy kiemeljék a lakás előnyeit – a fényt, a levegősséget, az anyagok, a beton és a tégla esztétikáját, kontrasztba állítva a puha, tapintható textúrákkal. Fontos volt számukra, hogy ne terheljék túl a teret részletekkel, minél több helyet hagyjanak az életnek, és olyan enteriőrt hozzanak létre, amelyet hosszú távon sem unnak meg.
Olyan tárgyakat választottak, amelyek ötvözik az esztétikát, a kényelmet és a praktikusságot. Az egyik kedvenc darabjuk a piros fotel, mely egy igazi műalkotás a nappaliban. A bárszékek nemcsak látványosak, de nagyon kényelmesek is, ami különösen fontos volt, hiszen a konyhasziget váltotta ki az étkezőasztalt a projektben. A kanapé és az ágy lágy, lekerekített formái, valamint a buklé szövetkárpit segítettek kiegyensúlyozni a háttér nyers textúráit.
Sokat kísérleteztek a rétegelt lemezzel – de végül nehezebb volt dolgozni vele, mint ahogy kezdetben gondolták. Az egyéb burkolatok esetében ragaszkodtak a visszafogott, semleges anyagokhoz: alapvetően terrazzo mintázatú kőburkolatot, a falakon és mennyezeteken matt falfestéket, a járófelületeken laminált padlót használtak.
Színeket is használtak a dekorációban: összetett zöld árnyalatot a folyosón, amely visszaköszön a székek kárpitjában, terrakotta vöröset a nappaliban és a hálószobában, poros rózsaszínt a vendég fürdőszobában és meleg terrakottát a fő fürdőszobában. A lakás teljes színpalettája megjelenik egy absztrakt festményen, amely az előszobát díszíti.
Az érdekes konstrukciós megoldások közé tartozik a hálószobában található függesztett asztal – a bútor belsejében erős fém váz rejtőzik, amelyet a (csiszolt és lakkozott) betonfalhoz és oszlophoz rögzítettek. Az asztal belsejében konnektorokat helyeztek el, így az összes technikai felszerelés rejtve maradt. Az asztallap különálló, felhajtható elemekből áll – ez utalás a japán enteriőrök esztétikájára és funkcionalitására.
további cikkek nagy lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Buro 2D | fotók: Maxim Maximov