A lakás tulajdonosai befektetésként vásárolták a kétszobás, 60m2-es lakást. A fő célok: az ingatlan rendbetétele után magasabb áron tudják kiadni mint a piaci átlag, vagy bármikor kedvezően el tudják adni. A felújítást úgy végezték el, mintha saját maguknak csinálnák – így nemcsak esztétikus, de különböző élethelyzetekhez is alakítható, kényelmes lakás lett belőle.
Mit kértek a tulajdonosok
- Könnyed, nem túlzsúfolt enteriőrt, amely sokáig aktuális marad.
- Monokróm színpalettát élénk árnyalatok és arany nélkül.
- Kényelmes, élhető alaprajzot és a terület ésszerű kihasználását.
- Közösségi zónát a konyha és nappali egy térbe helyezésével.
Az átalakítás logikája
Az előszoba 11 négyzetméter volt, az ingatlanárakat figyelembe véve a megrendelők nem engedhették meg maguknak, hogy ennyi területet a bejárati zónára pazaroljanak. Az átalakítás után a lakás nagy részét a konyha-nappali foglalja el, melynek területéből leválasztottak egy ablakos gyerekszobát. Kialakítottak egy besétálós gardróbot, a külön vendég WC és fő fürdőszoba maradt az eredeti helyén. A felújítás során a régi burkolatokat szinte teljesen eltávolították. Csak a beton mennyezetet tartották meg – a felületet kiegyenlítették és kimeszelték, álmennyezetet nem használtak.
Előszoba
Az előszobát nem választották le falakkal, hogy a közösségi zóna egységes tér maradjon. Itt külön gardróbot alakítottak ki, hazaérkezéskor rögtön el lehet pakolni a kabátot, cipőt.
A gardróbban külön részt alakítottak ki a háztartási eszközöknek: itt kapott helyet a mosógép és a robotporszívó, valamint konnektorokat szereltek fel a vasaló és a ruhagőzölő számára.
Ahol lehetett, spóroltak: mindenhol, ahol nincs párás környezet, Egger laminált bútorlapot használtak. / 6 ötlet, amitől tökéletes lesz az előszobád
Konyha-nappali
A közösségi térben több megoldást alkalmaztak annak érdekében, hogy egységes tér benyomását keltsék: a mennyezet és a falak ugyanabban a színben festették, a konyhabútornak nincs felső sora és hagyományos páraelszívója sem. A szellőzőcsatornát a munkalap szintje alá vezették, és a főzőlaphoz beépített elszívót csatlakoztattak.
A munkalap és az ablakpárkány mesterséges kőből készült, és ugyanarra a magasságra került beépítésre.
Rejtett tokos beltéri ajtókat választottak, igyekeztek ezeket az elemeket a lehető legláthatatlanabbá tenni. A letsiztult hatás érdekében a padlóhoz sem választottak szegélylécet.
Külön feladat volt, hogy a nappali zónába fényt juttassanak, mert az átalakítás után már csak a konyhában maradt ablak. A problémát egy belső ablak beépítésével oldották meg, amelyet a gyerekszoba falában helyeztek el.
Hálószoba
„A monokróm színvilág itt is folytatódik – kommentálják a tervezők -, de a sok faanyagnak köszönhetően a tér meleg és otthonos lett.”
A hálószoba kicsi, ezért a tárolórendszereket a bejáratnál alakították ki meg – az ajtó mindkét oldalán, padlótól mennyezetig.
Vendég fürdőszoba
A konyhában található beépített szekrények egy fal mentén helyezkednek el, amely a vendég fürdőszobával határos. Annak érdekében, hogy ezek együtt egy homogén „kockát” alkossanak, a fürdőszoba területét a folyosó rovására kibővítették. / szép fürdőszoba kialakításához 7 tervezési ötlet
Fürdőszoba
A nappalihoz hasonlóan a fürdőszoba ajtaja fölé is belső ablak került – ennek köszönhetően nappal bejut a fény, így nem szükséges villanyt kapcsolni.
Egy kis trükk: amit a lakók nem feltétlenül vesznek észre – az egyik fal fűtött. Így a törölközők gyorsabban száradnak, és nincs szükség hagyományos törölközőszárítóra, ami rontaná az enteriőr látványát. / tárolás ötletek kis fürdőszobába
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: 2R BURO | fotók: Alexander Burnatov