A 63m2-es, háromszobás lakást a lakberendező az alaprajz megváltoztatása nélkül tervezte újra. A fiatal házaspárnak kialakított enteriőrben a modern megoldások, a vintage elemek és ironikus részletek keverednek, amelyek színpadias hatást kölcsönöznek a térnek.
A lakás színházkedvelő tulajdonosainak célja az volt, hogy megőrizzék a régi épületek lakásaira jellemző alaprajzot, belmagasságot és történelmi hangulatot, ugyanakkor modernizálják a belső teret. A lakásban már korábban elvégeztek egy átalakítást, amely megfelelt a tulajdonosok igényeinek: két különálló lakószoba, egy közös konyha-nappali (a kis konyhában elektromos főzőlap található), valamint egy fürdőszoba. A tervezőnek csak a meglévő válaszfalakat kellett figyelembe vennie a bútorok elrendezésénél és a tárolórendszerek megtervezésénél.
Az enteriőr koncepciója: könnyed teatralitás
Ez a koncepció az anyagválasztásban is megjelent. A nappali, konyha, folyosó és hálószoba falait festették. A nappaliban mély kék színt, a hálószobában bogyós piros árnyalatot, a konyhában és a folyosón világos tónusokat használtak. A dolgozószobába klasszikus kockás mintájú tapétát választottak, amely az angol stílusra utal. (Ennek folytatásaként és a színházi hangulat támogatására a fürdőszobában II. Erzsébet portréja kapott helyet.)
A padlót halszálkamintás parkettával burkolták, és megőrizték az eredeti stukkókat, hogy a klasszikus stílus elemeit hangsúlyozzák. A konyha padlójára mintás csempét tettek. A fürdőszobában a falakon fényes, világos négyzet alakú csempéket és zöld festéket kombináltak. A padlót geometrikus mintázatú csempe borítja.
Tárolórendszerek
A tárolóhelyeket a falak mentén alakították ki. Az előszobában magas, zöld színű ajtókkal ellátott szekrények vannak, amelyek kontrasztot alkotnak a világos falakkal. Az ajtó melletti fülkében fogast helyeztek el a felsőruházathoz, amit tapétával emeltek ki. A fülkével szemben egy cipősszekrény található.
A nappaliban alacsony tálalószekrényeket helyeztek el a dekorációk és az edények számára, valamint egy komódot a kanapéval szemben. A hálószobában a szekrényeket az ablak melletti falhoz igazították, az ággyal szemben pedig egy komódot helyeztek el.
A fürdőszobában mosdó alatti szekrény és egy fali tárolópolc található, nyitott és zárt részekkel. A háztartási eszközök és a mosógép tárolására szolgáló szekrény lamellás ajtókkal zárható.
A kis konyhában egy különálló piros Smeg hűtőszekrény domináns vizuális elemmé vált. A felső szekrényeket csak egy falon helyezték el, míg a másik falon nyitott polcok kaptak helyet a tároláshoz és dekorációhoz (a tulajdonosok három macskájának portréja díszíti a polcot), – ezáltal a tér nem tűnik zsúfoltnak.
Bútorok és világítás
A kárpitozott bútorok egyszerre modernek, funkcionálisak és klasszikus motívumokat is idéznek. A dolgozószobában egy Chesterfield kanapé található a vendégek fogadására, míg a hálószobában egy bársony kárpitozású, gombtűzött fejtámlás ágy kapott helyet. A bútorokat a francia La Redoute márkától szerezték be, de helyi gyártókat is választottak. A komódok és éjjeliszekrények vintage darabok.
A nagyobb belmagasság lehetővé tette a függesztett csillárok használatát fő világításként. Kiegészítő fényforrásként asztali lámpák és fali lámpák biztosítják a hangulatvilágítást és az intimitást esténként.
Inspiráció és színvilág
A tervező célja egy eklektikus stílusú tér megalkotása volt, amely ötvözi a modern és a retro bútorokat. A szobák élénk, feltűnő színekben pompáznak, ami teatralitást kölcsönöz az enteriőrnek. A lakásban minden helyiség egyedi árnyalatot kapott fő színként, amelyhez más szobák tónusai is kapcsolódnak. Így a lakás színes, de a színpaletta egységes. Az esti világítás nemcsak fényt ad, hanem a hangsúlyos mintákat is kiemel, tovább erősítve a „színházi” hatást.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Christina Lichik | fotók: Inna Kablukova