Fiatal nő otthonát rendezte be a tervező stúdió, fő céljuk az volt, hogy olyan teret hozzanak létre, ahol kényelmesen lehet pihenni és barátokkal időt tölteni. Az elrendezést kissé módosították, ami lehetővé tette, hogy több tárolóhely jöjjön létre. Az eredmény egy 69 négyzetméteres lakás, amelyben tágas konyha-nappali kandallóval, funkcionális előszoba, különálló WC és fürdőszoba, egy nagy szekrényes folyosó, dolgozószoba és hálószoba lett kialakítva.
Mit kért az ügyfél?
- Gazdag színek és összetett árnyalatok használatát, miközben a tér „nyugodt” hangulatát meg akarta őrizni.
- Egy kandalló beépítését a nappaliba.
- Egy kényelmes teret, ahol barátaival találkozhat.
Konyha-nappali
A konyhabútort L alakban tervezték, a munkalap fölötti falat négyzet alakú csempével burkolták. Az elemeket összehangolt színvilág fogja össze: a mesterséges kő munkalap, a konyhabútor ajtajai és a csempe egyaránt harmonizálnak, így egy vizuálisan könnyed tárolórendszert kaptak, amely „beleolvad” a térbe, csak a fa textúrája emelkedik ki az ajtókon és az étkezőasztalon.
Érdekes megoldás: az étkezőt hosszú függesztett lámpa világítja meg, míg a konyhai és a nappali pihenőzóna fölött mennyezeti spotlámpák kaptak helyet.
A konyha ablakkerete körüli falat sötétebb zöld árnyalatra festették, amivel mélységet adtak a térnek. A kézzel készült cementcsempe a padlón élénk hangsúlyként szolgál, amit a konyhabútor ajtajainak visszafogott színe „csendesít le”.
„Egy szokatlan és figyelemfelkeltő megoldás volt a falba épített biokandalló, amely a tulajdonos régi álma volt, és amit most megvalósítottunk” – meséli a tervező. – „A kéményimitáció finom rózsaszín csempe burkolatot kapott.”
Figyelemre méltó a beltéri ajtók szimmetrikus kompozíciója: a furnérozott ajtólapokat egészen a mennyezetig folytatták. Ez a megoldás vizuálisan megemelte a szoba magasságát, és felfelé „nyújtotta” a teret.
Hálószoba
A hálószobát semleges színekkel rendezték be, egyetlen élénk hangsúly itt az égetett agyag színű kárpitozott ágy. A tájképet ábrázoló festmény és az élő növény a szoba bejáratánál természetre utaló asszociációkat keltenek, hozzájárulva a pihenéshez és az elmélyült szemlélődéshez.
Az ággyal szemben lévő fal furnérral burkolt, így kiemelték a TV-zónát és függőlegesen is „meghosszabbították” a teret (a nappalihoz hasonlóan). A fa árnyalata tökéletesen illeszkedik az éjjeliszekrényekhez és az álló tükör keretéhez.
Dolgozószoba
Az ablak alatti radiátorburkolatot kiszélesítették, így kényelmes pihenősarkot alakítottak ki a párkányon. A dolgozóasztalt és széket a pihenősarokkal szemben helyezték el. A nyitott polcokból álló fa állvány a tulajdonos könyvtárának ad otthont.
Fürdőszoba és WC
A különálló fürdőszobát és WC-t egy egységes stílus köti össze: mindkét helyiség padlója és falai terrazzo burkolatot kaptak. Mindkét szobában vannak fa textúrájú elemek: mosdószekrény, nyitott polcok és a mosó-szárítógépek számára kialakított fülke. A dekoráció és a szaniterek túlnyomórészt fekete színűek, ami grafikai hatást kelt.
Előszoba
„A lakás legélénkebb helyisége az előszoba lett, amely számos árnyalatot ötvöz: mentazöld, zsálya, égetett agyag, rózsaszín, sárga, és szürke” – meséli a tervező. – „Az előszoba mintha üdvözölne minket, bemutatná a legjobbakat, majd elkísérne a többi szobába.”
A mentazöld falak „megnyugtatják” a padló burkolatának élénk és szokatlan mintázatát. A csempe kézzel készült cementből és természetes színezőkből; minden darab egyedi árnyalatú.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Elizaveta Ivanova / CHI DESIGN | fotók: Dmitrij Csirensikov