Még jó, hogy a televízió a legjobban a falon mutat. S ez nemcsak a vászon méretű típusokra igaz, amik konkrétan egy egész falszakaszt képesek elfoglalni. A kisebb méretű alternatívák is akkor nyújtják a legjobb belátási szöget, ha minimum szemmagasságban helyezkednek el, de igazság szerint még annál feljebb is helyezhetőek. A kérdés már csak az: hogyan?
A megoldás az egyszerűen nagyszerű konzol
Nincs új a nap alatt, és a mentsvárat sem egy soha nem látott technikai fortély adja. A TV fali konzol az az eszköz, aminek a közbenjárásával stabilan felhelyezhető a televízió arra a falszakaszra, ahol optimális. Természetesen több típus is elérhető belőle, azt tehát mindenképpen érdemes megfontolni, hogy melyik az a variáns, ami a legtöbb előnyt tartogatja.
A dönthető verzió például sokaknak teljesen kihasználhatatlan, megint másoknak ez az egyetlen kivitelezés, ami szóba jöhet. Nagyon lényeges a tévézési szokásokat alapul venni, mert bármennyire is bagatell, vagy furcsa dolognak tűnhet, de a rossz elhelyezés konkrétan a tévénézés kárára válhat. Mert ki az, aki egy olyan képernyőt szeretne nap, mint nap nézni, ami nincsen jó helyre rakva, ezért nem, hogy nem pihennek a szemek, hanem épp ellenkezőleg? Vélhetően senki! Persze a konzol bármikor kicserélhető egy másikra, de ezt a kényelmetlenséget akár ki is lehet hagyni akkor, ha a legelső választás nem elsietett, azaz kellőképpen megfontolt.
Túl a dönthető modelleken, a fix típusok is kedveltek. Tulajdonképpen ezek a legegyszerűbbek a szó nem pejoratív értelemben, ugyanakkor láthatatlanok, így az ízléses elhelyezés borítékolható, mégpedig megingathatatlanul biztonságos körülmények között.
A kihajthatós típus szintén keresett. Van benne egy kis csavar, különlegesebb a fixnél, de nem annyira extra, mint a dönthető. Igazi arany középút. Ellenben a legtöbb szituációban kifejezetten jó szolgálatot tesz, azaz megéri élni az előnyeivel.
Milyen adatokat érdemes feljegyezni még a vásárlás előtt?
A kiszemelt falszakasz paraméterei pontosan ugyanannyira lényegesek, mint a TV-re vonatkozó adatok. Ebbe beletartozik természetesen a szélesség, a hosszúság, a mélység, és a magasság, valamint a súly is. Főleg a régi televíziókra igaz, hogy túlságosan súlyos jelenségek, ekkor még inkább hangsúlyos a maximálisan biztonságos fixálás, mert valószínűleg senki sem szívesen szeretne egy napon azzal szembesülni, hogy a TV-re tömegénél fogva hatott a gravitáció.
A fényviszonyokat is megéri alaposan benézni. Nagyon más nappali fénynél a helyzet, és éjjeli megvilágításnál. Ezek ugyan apró, már-már nüansznyi részletnek tűnnek csupán, ellenben a gyakorlati hasznuk óriási, mert a tükröződő képernyő egészen egyszerűen nézhetetlen. Márpedig amikor a konzol már fel van fúrva a falra, akkor az áthelyezése nem annyira jó, praktikus, egyúttal könnyen kivitelezhető ötlet, és tagadhatatlan, hogy a fal módszeres kilyukasztása sem a legjobb stratégia, különösen a jövőre nézve.
Ha minden paraméter stimmel, akkor munkába állítható az optimális fali konzol, ami ilyen körülmények között garantáltan hozza a tőle elvárhatót.
Partner cikk / Támogatott tartalom