A kis lakások tulajdonosai pontosan tudják, hogy milyen nehéz lehet helyet találni a tárolórendszereknek. Ha a szekrényt “rossz helyre” szerelik be, akkor összezavarja a teret, minden figyelmet magára vonz, és vizuálisan csökkenti a teret. Nézzük meg, hogyan lehet egy szekrényt organikusan és praktikusan beilleszteni egy szoba berendezésébe korlátozott helyen.
Konyhabútor kiterjesztése a szoba felé
Ebben a nappali-konyhában két tárolórendszer, egy konyhabútor és egy könyvespolc kombinálásával spóroltak helyet. A konyhai oldalon a készülékeket és a tárolókat az oszlopszekrényekbe integrálták, a nappali oldalán üveges frontok mögött könyvespolcok vannak, alul egy zárt résszel.
Szekrény az ágy körül hálószobában
Egy kis hálószobában érdemes kihasználni teljesen az ágy körüli teret. Ebben a hálóban egy teljes értékű ruhásszekrényt helyeztek el az egyik oldalon, és a fejtámla fölé további felső szekrényelemeket szereltek fel. A tervező az éjjeliszekrényről sem feledkezett el, ez nélkülözhetetlen kis bútordarab, mely segít kezünk ügyében tartani azokat a dolgokat, melyekre éjszaka vagy reggel szükség lehet.
Szekrények az ablak körül
Ebben az apró stúdiólakásban az ablak körüli felületet tárolórendszerrel használták ki, így teljesen funkcionális helyet alakítottak ki. Az ablak két oldalán és alatta rejtett szekrényeket építettek be, melyek Push to Open mechanizmussal nyílnak. Az eredmény egy tágas és vizuálisan könnyed kompozíció, mely nem terheli túl a kis helyiséget..
Tévé fal szekrénnyel kombinálva
Ebben a nappaliban a tárolórendszert tévé fallal kombinálták. A szerkezet tetején és alján szekrények vannak rácsos frontokkal. A felsőt a légkondicionáló elrejtésére használják, az alsót pedig a router, a tévé-kiegészítők és egyéb kütyük tárolására.
Több zóna kombinálása konyha – nappali határán
A kis alapterületű lakás tulajdonosának legfőbb kívánsága egy bárpult volt. A falfelület okos kihasználása érdekében a konyhabútort kibővítették a pici nappali zóna felé, és a zónák elválasztására is szolgáló étkezőpult fölé egy szekrényt készítettek a könyvek, dekoráció és egyéb dolgok tárolására. A jobb funkcionalitás érdekében az alsó elemben konnektorokat helyeztek el.
Tárolórendszer kombinálása munkaterülettel
Ebben a szobában az ablak közelében egy munkaterületet alakítottak ki úgy, hogy a tárolórendszert oldalt a munkalap fölé is kiterjesztették. Ennek eredményeként a szekrény vizuálisan két zónát hoz össze: egyszerre alkalmas a munkaeszközök tárolására és a nappaliban lévő dolgok elhelyezésére.
Teherhordó oszlop hasznosítása tárolórendszerrel
Nem szabványos kialakítású helyiség esetében egy zavaró elem – például egy teherhordó oszlop – jó eséllyel hasznosítható praktikus szerepben is. Ebben a lakásban a konyha és a nappali közötti oszlopot úgy használták ki, hogy egy vitrint építettek be az elején, az oszlop és az ablak közötti válaszfalban pedig egy bortárolót alakítottak ki.
Szekrény egy falfülkében
A legkézenfekvőbb módja egy beugró falrész, falfülke kihasználásának, ha szekrényt helyezel el benne. Az oldalak így adottak, csak a belső rendszert és a frontokat kell kiválasztani. Ebben a nappaliban a beépített szekrény színes ajtajai lamellásak – stílusosan néznek ki, és egy nyaraló hangulatát viszik a térbe.
Multifunkciós bútor, szekrényágy
Az átalakítható, többfunkciós bútorokat gyakran használják kis lakásokban – praktikus helykihasználást tesznek lehetővé. Ebben a nappaliban az ágy egy szekrénybe van beépítve – összecsukva az ágy kényelmes kanapévá alakul át.
további cikkek praktikus lakberendezési ötletekkel