A lakberendezés folyamata élvezetes tevékenység kell legyen mindenki számára, az alábbi ötletekkel bárki felfedezheti hogy mi a saját személyes lakberendezési stílusa.
A lakberendezés, lakásdekoráció egy kalandos folyamat. Annak ellenére hogy kifejezetten izgalmas valami újat létrehozni vagy átalakítani az életterünket, az otthonunk megtervezése stresszes is lehet. Mindannyian a tökéletességre törekszünk és hosszú távra tervezünk egy olyan otthont, ahol alapvetően mi kell hogy jól érezzük magunkat, de a lakberendezési stílusok, szakkifejezések, színárnyalatok, bútor opciók kavalkádjában a saját stílusunk könnyen a háttérbe szorulhat. Három egyszerű módszerrel mindenki meghatározhatja hogy mik azok az alapvető elemek, amik a legjobban körülírják a saját személyes stílusunkat…. a teljes cikkhez kattintson a képre>>
Nézzünk be a saját ruhásszekrényünkbe stílus ötletekért.
A ruhásszekrényünk átnézése rengeteg személyes stílus információval láthat el bennünket. A ruha divat és a lakberendezés szoros kapcsolatban állnak, azok a színek és minták amik a kifutón megjelennek, a következő szezonban a lakberendezésben, lakásdekorációban is felbukkannak. Válasszuk ki azokat a ruhákat, divat kiegészítőket és cipőket amik a legközelebb állnak hozzánk és nézzük meg hogy milyen színek, minták a leghangsúlyosabbak a szekrényben. Azok a színek amiket a legszívesebben viselünk magunkon, gyakran ugyanazok amiket a lakásban is szívesen látunk magunk körül.
A ruháink és kiegészítőink a lakásdekorációnkhoz is irányt mutathatnak. Ha a ruháink többsége szimpla és letisztult, egyszerű vonalakkal és semleges színárnyalatokkal, a személyes stílusunk a modern és minimál felé mutathat. Ha valaki inkább az élénk, erős színeket és mintákat kedveli keverve egy kis retróval, akkor a bohém eklektika lehet a kedvenc. Azoknak akik főleg klasszikus, időtálló ruhadarabokat viselnek, telt színekben mint a burgundi vörös vagy navy kék, a tradícionálisan elegáns lakberendezési stílus ajánlott.
Nézzük át alaposan a jelenlegi lakberendezési kiegészítőinket, bútorainkat.
Az otthoni lakásdekorációnk és kiegészítőink gyakran olyan gyűjteménnyé alakulnak át, mely legtöbb elemét gyakran hirtelen ötlettől áthatva, szeszélyből vásároltuk meg, csak hogy kitöltsük az üres tereket. Nyilván nem minden darab a szívünk csücske, de mégis a festmények, vázák, szobrok között tetten érhetőek az ízlésvilágunk főbb jellemzői. Válasszuk ki a kedvenc darabokat, legyen az bútor, műalkotás, vagy apró kiegészítő és írjuk fel hogy mi tetszik bennük a leginkább. A kedvenc képünk élénk, vidám színei fogtak meg? Vagy az íróasztalunk régi, kopott felülete volt az amit annyira szeretünk, hogy eszünkben sincs kidobni a lomtalanításkor? A kedvenceink listája egyértelmű irányt mutat a kedvenc lakberendezési stílusunk meghatározásához. Ha azt látjuk például hogy minimál, modern bútorok helyett inkább régi, patinás bútordarabokkal vettük körül magunkat, akkor a jövőben is tartsuk magunkat a lakberendezésben a tradícionális eleganciához vagy a bohém eklektikához. Ha vannak értékes, restaurált antik bútoraink is, a klasszikus elegancia legyen a leginkább hangsúlyos, a bohém eklektikára inkább a kopottas, patinás külső jellemző mint a tökéletesen restaurált felület.
A fenti képet szeretjük? Vagy inkább:
Nézzünk a saját falainknál távolabbra is…
A saját otthonunk falain belül található tárgyak mellett meg kell vizsgálnunk más, távolabbi helyszíneket is. Vegyük sorra a kedvenc nyaralási, utazási helyszíneinket. Melyik a kedvenc szórakozóhelyünk, szállodánk, éttermünk, nyaralási helyszínünk? Vegyük sorra azokat a színeket, mintákat, műalkotásokat amik miatt ezek a helyek kedvesek a szívünknek.
Szánjunk időt néhány minőségi lakberendezési magazin, építészeti kiadvány átlapozására, böngészésére. Vágjuk ki vagy mentsük le azokat a képeket amiken megfogott minket valami, legyen az akár egy egész szoba, vagy csak egy lakberendezési kiegészítő, szép szín kombináció. Gyűjtsük össze ezeket a képeket, fotókat egy dossziéban vagy mappában a számítógépünkön hogy később ezek a lakberendezési ötletek ne merüljenek feledésbe.
Adjuk hozzá a jegyzeteinkhez a már összegyűjtött megjegyzéseket az otthoni ruhatárunk és lakberendezési kiegészítőink, bútoraink alapján. Gyűjtsünk színkódokat és lakástextil mintákat ugyanitt. A mappánkban szépen körvonalazódnak majd azok a közös jellemzők, melyek mentén meghatározhatjuk az új vagy átalakított otthonunk lakberendezési stílusát. Vásárláskor mindig könnyebb lesz dönteni a színek, modellek között ha gyorsan átlapozzuk az anyagot. Ha úgy döntünk hogy lakberendező szakembert bízunk meg, ő maga is nagy hasznát vesz majd e gyűjteménynek amikor terveket készít nekünk, hiszen rögtön tudja majd hogy milyen stílus felé induljon el.
Az igényes lakberendezés mindig a tulajdonos személyiségéről kell árulkodjon nem pedig a lakberendezőéről. Az igazán kényelmes otthont nem a vendégeknek tervezzük, hanem saját magunknak. Egy kis plusz munkával mindenki elérheti hogy az otthoni környezete a neki leginkább megfelelő és a saját érzékeit gyönyörködtető legyen.
A cikk szerzője Teri Larsen, adatlapja a lakberendezők között: { itt }