A plafonig beépített konyhabútorról megoszlanak a vélemények. Régebben elsősorban azok építették be teljesen a konyhájukat, akiknek kevés helyük volt. Az utóbbi években azonban egyre divatosabb lett nagyméretű konyhában is magas bútort tervezni.
Az ellenérvek közé tartozik az, hogy esetleg gardróbszerű, azonban ez inkább kisebb konyhákra igaz. Nagyobb térben jobban mutat, kis helyiségben valóban gardrób hatása lehet egy nem jól megválasztott színkombináció, forma miatt.
Fontos szempont a szín kiválasztása. A világos szín tágítja a teret, tehát kisméretű konyhában elsősorban azt ajánljuk, nagyobb területű konyhabútor esetén bátran lehet esetleg fát, fahatású dekorokat is választani. Kerüljük az üvegajtók használatát modern konyháknál, amennyiben teljes magasságban tervezzük beépíteni konyhánkat. Klasszikus forma esetében megengedőbb a trend. A tálaló részt nyugodtan tervezhetjük magas üveges ajtókkal, nem ront az összhatáson.
Alapvető kitétel a szabályos elosztás is, tehát, ha megoldható, ne tervezzünk akár szélességben, akár magasságban különböző méretű ajtókat. Akkor lehet a végeredmény jó, ha a frontok egységesek, nincsenek alacsonyabb, magasabb, keskenyebb vagy szélesebb osztások. Mivel a sütők, hűtők és mosogatógépek 60cm szélesek (beépíthető készülékek esetén) ezért tervezésnél ezeknek a szélességi méretét vegyük alapul. Természetesen el lehet térni a 60cm szélességi méretektől, de az arányokra célszerű odafigyelni, hogy a végeredmény jó legyen.
Ha túl zsúfoltnak hat, túl „gardróbszerű”, egy nyitott polcos elemmel megtörhetjük a nagy, egyszínű felület egyhangúságát.
Esztétikus és egyedi, amennyiben van elég helyünk, egy kis ’beugró’ a magas szekrények között. Elegáns hatást kelt, ha azonos a színe a bútor frontjával, de feldobhatjuk egy polccal, üveg hátfallal vagy világítással.
AAjánlatunk: Color Naturalis Bútorok | tel: +36 70 368 7555