A tulajdonosok az 59m2-es, háromszobás lakás felújítását lakberendező nélkül, maguk vezényelték le, a munkát az átalakítás legalizálásával kezdték. A terveiknek megfelelően sikerült összevonniuk a fürdőszobát és a vécét, elbontani az előszoba és a nappali közötti falat, új ajtót nyitni a konyha és a nappali közös, teherhordó falán, az étkezőt a nappaliba áthelyezni, egy új válaszfallal több helyet teremteni egy gardróbszekrénynek.
Már a kezdetektől fogva pontosan tudták, hogy egészen világosra hangolt lakást szeretnének, ahol a színeket a hangulatnak megfelelően a kiegészítőkkel viszik be a terekbe. Az interneten talált lakberendezési fotóktól inspirálva nem ragaszkodtak egyetlen kizárólagos stílushoz sem az otthonukban, inkább különböző stíluselemeket használtak – skandi, provence, boho. Ahhoz, hogy a lakás vizuálisan nagyobbnak tűnjön, több trükköt is alkalmaztak:
Sok tükör – minden szobába tettek tükröt, a nappaliban pedig hat egyforma tükröt helyeztek el egymás mellé a kanapé fölött, létrehozva egy hamis ablakot, mely vizuálisan tágítja a teret és együtt a világos falakkal és berendezéssel segít jobban kihasználni az ablakokon beáramló természetes fényt.
Nincsenek terjedelmes bútorok.
Sok világos szín a berendezésben (bútorok, textíliák, kiegészítők).
Üveg szekrényajtók és nyitott polcok, melyek mélységet adnak a helyiségeknek.
A konyhában az ablak mentén kiterjesztették a munkalapot – ez alatt nincsenek szekrények. Az ilyen kialakítás könnyedebbnek tűnik, és nem zsúfolja a konyhát, viszont sokkal több a munkafelület, mely egy székkel együtt étkezőpultként is funkcionálhat.
Hibák, melyekkel utólag szembesültek:
A megnövelt területű fürdőszobában kevésnek bizonyult a fűtés. Mivel nem számoltak ezzel előre, kénytelenek voltak egy második (elektromos) törölközőtartót felszerelni, ami nem hagyott helyet a fürdőszobai felszerelés tárolására szolgáló szekrény elhelyezésére.
Kisméretű csempe és fehér fuga a fürdőszoba “vizes” részében. A sok fuga, valamint a kemény víz miatt a fehér fuga sárgává vált, és a terület ápolatlanul nézett ki. Utólag átgondolva nagyobb méretű csempéket választottak volna, vagy más színű fugát használtak volna.
Kezdetben nem számolták ki pontosan, hogy hogyan fogják elhelyezni a bútorokat a lakásban, ennek következtében a konnektorok egy része felesleges, néhány helyen pedig hiányzik.
A lakásban alapvetően csak felülvilágítók vannak, így nincs mód arra, hogy a hangulathoz igazítsák a világítást – így ez csak a kiegészítő, különálló lámpákkal lehetséges.
A laminált padló színében szerelték fel szegélyléceket, ez kevésbé előnyös, mint a magas fehér változat, mely vizuálisan megemeli a falakat.
Az ajtókon spórolni szerettek volna, és végül nagyon gyenge minőséget kaptak, ráadásul a beltéri ajtók üveg betétei miatt nem tudnak teljes sötétséget teremteni, ha a szomszédos szobákban ég a lámpa. A szín sem ideális, fehér ajtókkal elégedettebbek lettek volna.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | forrás: @annie_annet_home