Bár ez egy új építésű lakás, az ember úgy érezheti magát, mintha egy régi, háború előtti bérházban lenne. A belsőépítész ügyesen illesztette be a belső térbe a régi építészet jellegzetes részleteit, miközben odafigyelt a modern eleganciára is – a padlón mozaik és klasszikus halszálkamintás parketta, a fürdőben kézműves Zellige csempe vonzza a tekintetet.
A városrész (a helyszín Jeżyce, Poznań, Lengyelország) az elmúlt néhány évben hatalmas változáson ment keresztül. A leromlott negyedből divatos városrésszé alakult át, tele bájos éttermekkel és butikokkal. A hely hangulatát a régi, háború előtti bérházak is meghatározzák, melyek építészeti szépsége a mai napig lenyűgöző. Itt talált otthonra a háromtagú család, egy nemrég épült ingatlanba költöztek be. A tulajdonosok már a kezdetektől tisztán látták, hogyan szeretnék berendezni az otthonukat.
“Zöld színárnyalatok és klasszikus halszálkamintás parketta!” – ezek voltak az első kulcsszavak a belsőépítészeti projekt irányelveiről, emlékszik vissza a tervező. A lakás alapterülete majdnem 68m2, saját terasszal és délkeleti tájolással, ami kellemes, meleg fényt áraszt a belső térbe.
Az enteriőr hangulatát a zöld szín határozta meg. Az építész elmondása szerint a megfelelő árnyalat kiválasztása kulcsfontosságú szakasza volt a projektnek. A zöldet világos árnyalatú halszálkamintás parkettával és barna-bézs mozaik csempékkel kombinálták, melyek jellemzőek a két világháború közötti időszak bérházaira.
A lakás központi eleme a nappalival összekapcsolt konyha. A konyhabútor zöld és krémszínű elemekből áll, fekete részletekkel, melyet egy piros üveges vitrin egészít ki. Nagyszerű megoldás a konyhabútorral összeépített pad kárpitozott háttámlával. Az építész fiókokat tervezett a pad alá, így extra tárolóhelyet biztosított. Az egyszerű, fából készült asztal mellett a Fameg lengyel márka klasszikus székei állnak.
A pad sötétpiros kárpitozása összhangban van a nappali részen elhelyezett üveges vitrin és a tévé komód lapjának piros színével, melyet egy világos, szürkés kanapé egészít ki. Mivel a belső tér napfényes, a nappalit cserepes növényekkel töltötték meg, melyek itt ideális körülmények között fejlődhetnek.
A hálószoba visszafogottabb színeket kapott. Az ágy mögötti fal paneleket és bézs tapétát kapott, melyekhez egy sötétzöld kárpitozott fejtámla csatlakozik. Egy lebegő, falra szerelt asztal fiókkal sminkasztalként és otthoni irodaasztalként szolgál. Ugyanebből a világos fából készült a gardrób is.
Az egyik “kötelező” belsőépítészeti elem a tulajdonosok részéről a káddal kombinált zuhanyzó és a hozzá tartozó üvegfal volt. Ezt a zónát az építész egyenetlen árnyalatú, kézműves hatású zöld Zellige csempével hangsúlyozta ki. A fürdőszobában szintén megjelennek a hálószoba bútoraira emlékeztető faburkolatok, kontrasztos fekete fogantyúkkal.
Zellige csempe
Nemcsak a konyhák kialakításában arattak nagy sikert, de a tervezők előszeretettel használják ezeket a csempéket a fürdőszobákban is. Nem csoda, hiszen az egyenetlen felületük és árnyalataik, amely a hagyományosan kézzel készített marokkói csempéket idézi, csodálatosan töri meg a fényt, és érdekes textúrát visz a belső terekbe.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Katarzyna Bruch-Mens, Bruch Studio | fotók: Zasoby Studio