A lakás fiatal férfi tulajdonosa bízta meg a lakberendezőt azzal a kéréssel, hogy szeretne egy hangulatos, kényelmes berendezést az új lakóparkban vásárolt 62m2-es ingatlanban. A tervező a férfival együtt kiválasztotta a megfelelő színsémát, áttervezte kissé az elosztást, hogy a kettő helyett három szoba jöjjön létre – egy dolgozószobát szeparált el részleges üvegezésű válaszfallal.
A konyhában összeépített konyhaszigetet és a reggelizőpultot alakítottak ki, és egy kétméteres, hosszú, egyedi készítésű lámpatestet szereltek fölé. A dolgozószobában közvetlenül az ablak alatt van egy ülőhely, a számítógépes munka szünetében itt megpihenhet a férfi. A radiátorok burkolatokat kaptak, ezek nemcsak elrejtik a fűtőtesteket, de egyfajta rejtett, polcos tárolóhelyeket is biztosítanak a kerek lyukakkal ellátott lapoktól jobbra és balra, amelyek fogantyú nélküli ajtókként nyílnak. A hálószobában a fejtámla a fal teljes szélességét lefedi, ez egységesíti a teret, és nem bontja apró részekre (ami azért fontos, mert a szoba kicsi). A konnektorok és kapcsolók is a támlán helyezkednek el.
Az ügyfél nyugodt színárnyalatokat választott, fontos volt, hogy ezt az elképzelést megtartsák, de ne maradjanak az unalmas szürke térnél – ezért úgy döntöttek, hogy pasztellszíneket és egy kicsit több kontrasztot visznek a térbe. A projektben grafit színűre festett falat, fekete csempét, fekete szanitereket láthatunk. Az előszobai részen egy nagyméretű, teljes falra szerelt tükröt használtak, hogy vizuálisan maximalizálják a teret. A frontok mind fogantyú nélküliek, ami megszünteti a felesleges vizuális zajt. A textíliák, a fafelületek és a dekorációk textúráival vittek több otthonosságot a terekbe.
“Azt szeretnénk, hogy otthonunk ne csak egy hely legyen, ahol élünk, hanem egy olyan tér, ahol jól is érezzük magunkat. Mindenkinek megvan a maga “nyugalma és kényelme”. Van, aki élénk színekben, van, aki pasztellszínekben érzi jól magát, van, aki monokróm térre vágyik, és van, aki azt sem tudja, mit szeret. Mivel pszichológiai képzettséggel rendelkezem, könnyebb megértenem, hogy egy adott stílusú enteriőrben ki fogja jól érezni magát. Végül is az otthonunk a személyiségünk kiterjesztése. Nem érdekel, hogy egy bizonyos és jól ismert stílusú enteriőrt hozzak létre, hanem olyan funkcionális teret, amely tükrözi a tulajdonos karakterét, és amelyben valóban könnyen és jól él – az ilyen feladatokat szeretem.” – mondja a projekt szerzője.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Svetlana Kmit / s.kmit.design | fotók: Katerina Szamoilovics