A Bonvino bor- és aktívhotel belsőépítészeti koncepcióját a szálloda nyújtotta borélménnyel párhuzamosan fejlesztette a hotel menedzsmentje és a budapesti Geppetto stúdió. Ennek köszönhető az az egység, amelyet a hotel szolgáltatásai, borélmény-kommunikációja és a belsőépítészet alkot.
Ez az egység tetten érhető úgy az anyaghasználatban, mint a formák, színek és terek kialakításában, és így egy sor egyedileg, Magyarországon tervezett és gyártott bútorban, tárgyban, textilben egyaránt.
Anyaghasználatban a recepción valamint a wellness-részlegben visszaköszön a badacsonyi terroir, vagyis a termőföld a Badacsony emblematikus anyagának, a bazaltnak a burkolatokon történő alkalmazásával. A medencetér és a wellness közösségi terei tudatosan innovatívak a sötét színekkel.
A boroshordók hagyományos alapanyagából, tölgyből készültek az ágyak fejtámaszai valamint a recepciós pult, illetve egy sor dekorációs elem. Talán természetes, hogy a műanyagokat gyakorlatilag kerülték a hotel belsőépítészete során: az ágyneműk, függönyök is természetes anyagokból állnak. A Badacsonyra jellemző levendulamezők színe a szőnyegek színvilágában köszön vissza.
A borkészítés több helyütt elvontan jelenik meg a hotelben. A látszóbeton tudatos alkalmazása a szobák és a konferenciaterem esetében a palackozóüzemek indusztriális sármját idézik – és közben funkcionálisak, hiszen a falat engedik lélegezni, ezáltal komfortot nyújtanak a vendégeknek. A stílusában modernnek illetve rusztikusnak is nevezhető Oxidatív és Reduktív szárnyak berendezése a maguk nyelvén mondják el a borkészítés két alapvető technológiájának jellemzőit.
A Geppetto egy sor egyedi tervezésű tárgyat és bútort gyártatott a Bonvino részére:
– ágy
– a recepció előtt kárpitos kavics-installáció
– a teljes recepció
– a borbár bortartó fala
– a borbár és az étterem székei
– az íróasztallámpák
– az állólámpa
– az íróasztalok
– a farönk székek
– a tapéták
– a konferencialámpák
– és az összes szőnyeg
A szállodaigazgató, Nagy Miklós elmondta: “Három fontos szempont vezetett minket a belsőépítészeti kialakítással kapcsolatban. Először is, a belsőépítészet nyelvén is meg kívánjuk szólítani a vendégeinket. Másodszor, a szokványosból kilépő, véleményformálásra sarkalló hotelkoncepciónkhoz nemhogy illeszkedő, de azzal teljesen egységes tereket, formákat és színeket kívánunk nyújtani. Harmadszor, ahogyan a Bonvino a badacsonyi mikrorégió aktívturisztikai, gasztronómiai tudásközpontja, úgy a belsőépítészet is legyen amennyire lehet badacsonyi, balatoni és magyar.”
Csap Viktor, a Geppetto Bonvino projektjének felelős tervezője elmondta: “A Bonvino olyan, mint az otthonod – ha egy picit bátrabb lennél. Ez a koncepció vezeti végig a vendégeket egy borutazáson, amely a recepción, az általunk kreált borrulettel kezdődik, a szintén egyedi dugóhúzó-szobakulcson, a közlekedők borkészítést elmesélő falfestményein és szőlőfürtöt idéző szőnyegein át a szobákba, és így tovább… Reméljük, a hotelvendégek és értékelik azt a kivételes, közös alkotó munkát, amelyre a Bonvino menedzsmentje alkalmat adott.”
A Bonvino belsőépítészeti munkáiban részt vettek:
– Elek Márton, stúdióvezető
– Csap Viktor felelős belsőépítész tervező
– Buzogány Ildikó belsőépítész tervező
– Piros Panna enteriőr stylist
– Klimes Ákos koncepció tervező
– Jakócs Dorottya: falfestmények
– Réczey Zoltán grafikus
– Geréby Zsófi: lámpa- és textiltervező
link: Geppetto stúdió