Egy panellakás felújítása
Ha panellakásban lakunk, nem feltétlenül kell lemondanunk a szép megoldásokról, a tágas terekről. Alapos tervezéssel, egyedi kialakítással, méretre szabott berendezéssel meglepő eredményt tudunk elérni a lakásfelújítás során. Ennek a 3. kerületi lakásnak a konyha étkező fürdőszoba része került felújításra. A cél az volt, hogy panellakás jellegét palástolva igazán kellemes otthont alakítsak ki. Szükség volt némi térrendezésre, hiszen a kisszoba fürdőszoba WC hármasát egy fölöslegesnek mondható közlekedő választotta el a lakás többi részétől. A közlekedő válaszfala teljes egészében kivágásra került, de hasonló sorsra jutott a konyha étkező közös fala is. Ez utóbbin korábban egy ajtó és egy átadóablak nyílt, falvágással csak egy pultot hagytam meg, kőburkolattal díszítve, illetve a gázcső takarását gipszkarton oszloppal oldottam meg. A modernebb kinézetű falrész így több fényt is enged az étkezőbe, és tágasabb érzetet nyújt… a teljes cikkhez kattintson a képekre>>
A konyha bútorzata teljes cserére szorult, és megvalósítása egy vidéki asztalos csapat keze munkáját dicséri. Rengeteg hasznos részlet szolgálja a kényelmet, mint a fiókszerűen kihúzható tárolószekrény, az önbehúzós fiókok, a jól hozzáférhető sarokszekrény, a szelektív szemétgyűjtő. A mosógép is ide került, hogy az apró fürdőszoba kicsit tágasabbá váljon, és a konyhában így kieső tárolókapacitást a korábban nyitott ablak alatti rész hasznosításával pótoltam. Bár nagy mosogatógép nem fért volna el ebben a konyhában, mégsem kellett lemondani erről a kényelemről, hiszen szinte mindegyik márkának van keskeny változata is, ami ugyanolyan praktikus.
a konyha – ilyen volt:
a konyha – ilyen lett:
a konyha – ilyen volt:
a konyha – ilyen lett:
a konyha – ilyen volt:
a konyha – ilyen lett:
A világítást a konyhában és az étkezőben is álmennyezetbe rejtett spotlámpák biztosítják, melyek energiatakarékosan több részre osztottan, külön kapcsolókkal működtethetők.
Az étkező régi asztalát új, duplán bővíthető váltotta fel, a székekre szoknyás huzatok kerültek, amik praktikusan levehetők és moshatók. Az anyagból még egy római rolóra is futotta a konyhába, melyhez a rolószerkezet külön is megvásárolható, és otthon már nem nehéz megvarrni és összerakni.
A konyha-étkező részt egységesen hideg padlóburkolat fedi, melyet két színből a lerakás iránya, és néhány mozaiklap díszít.
az étkező – ilyen volt:
az étkező – ilyen lett:
az étkező – ilyen volt:
az étkező – ilyen lett:
A fürdőszoba gyökeres változáson ment keresztül, hiszen teljes lecsupaszítás után új burkolatot és berendezést kapott. A fürdőkád helyett üveg zuhanykabin került ide, amelyet a lefolyó miatt enyhén meg kellett emelni, a „panelos” mosdót pedig szekrényre ültetett formatervezett mosdóra cseréltem. Az eredeti radiátort a csövek átvezetésével egy másik helyre szerelt törölköző-szárítós radiátor váltotta fel.
A burkolat a csempecsalád színeinek variációjából, mozaikdíszítéssel készült.
a fürdőszoba – ilyen volt:
a fürdőszoba – ilyen lett:
a fürdőszoba – ilyen volt:
a fürdőszoba – ilyen lett:
A fürdőszoba bútorát szintén asztalos készítette, így a teljesen igényre szabott alsó és felsőszekrénnyel minden cm kihasználható.
A felújítással sikerült elérni, hogy a lakásba lépve nincs „panel-érzés”, hanem egy tágas, kellemes tér fogadja a látogatót.
A DesignDuo – Csongrádi Helga és Rusznyák Veronika lakberendező páros adatlapja