Házaspár kereste meg a tervezőstúdiót azzal a kéréssel, hogy új építésű lakásukban bérbeadásra alkalmas, funkcionális és esztétikus teret hozzanak létre. A legfontosabb kívánságuk az volt, hogy a leendő bérlő első pillantásra szeressen bele az enteriőrbe, a pici alapterület ellenére is. A legnagyobb rajongó azonban végül a tulajdonosok 20 éves lánya lett, aki a lakás megpillantása után kijelentette: „Én itt fogok lakni.” Hogyan sikerült a tervezőknek, elérniük ezt a hatást?
A kivitelező a lakást a fürdőszoba válaszfalaival adta át. A fennmaradó terület egybefüggő tér volt, amelyhez nem nyúltak, mivel kevés volt a négyzetméter, és a zárt falak csak fokoznák volna a szűkös érzetet. Egy falat építettek csak, hogy egyfajta fülkét alakítsanak ki az ágy számára, így intimebb és kényelmesebb lett ez a terület. Minden más maradt úgy, ahogy a kivitelező tervezte.
Az anyagokat praktikus szempontok alapján választották ki. A falakat festették, a kanapés területet falra szerelt és a fal színére festett léces panelekkel emelték ki, míg az ágy fejtámlája mögé természetes mintájú tapéta került. A fürdőszoba burkolatát a megrendelők maguk választották ki: kőmintás kerámia burkolatot. Hasonló, de visszafogottabb textúrájú kerámia burkolat került a konyhai hátfalra is.
A padlóra egybefüggő SPC padló került, kivéve a fürdőszobát. A tervezők ezt az anyagot nagyon strapabírónak tartják, ami ideális választás volt egy bérbeadásra szánt lakásba. A színek tekintetében a háttér világos bézs árnyalatot kapott, míg a hangsúlyos elemek zöld tónusokat és természetes textúrákat tartalmaznak. Az előszobában a falakat zöldre festették, ami már a bejárattól megadja a tér hangulatát. A hálórész tapétája szintén zöld árnyalatú. A tér vizuális növelése érdekében a tervezők tükrös falakat helyeztek el az előszobában és a konyhában, amelyek valóban segítettek a helyiségek tágasabbá tételében. A szobát nem terhelték túl bútorokkal, egy négyajtós szekrényt építettek be az előszobába. A modern konyhabútor rendkívül kompakt, ennek ellenére a tervezők elhelyezték a szükséges háztartási gépeket: egy teljes méretű beépített hűtőt, sütőt és mosogatógépet. A munkalap felszabadítása érdekében egy dupla főzőlapot választottak. A tárolást mennyezetig érő felső szekrények biztosítják.
További tárolás céljából egy félszigetet terveztek kihúzható fiókokkal, amely a kanapé mellett helyezkedik el, és zónázó elemként funkcionál a konyha és a nappali (kanapé) között. A félsziget végén egy nyitott polcos rendszer található. A fürdőszobában mosdó alatti szekrény, tükrös ajtajú szekrény és tárolóhely található a WC telepítése felett.
Az általános világítást minimalista, mennyezetbe süllyesztett lámpák biztosítják, amelyek alig észrevehetők. Az ágy fölött két falikar szolgál esti fényforrásként, az étkezőrészben pedig egy állólámpa adja a plusz fényt. Nem használtak függőlámpát, hogy ne akadályozza a televízió nézését (az asztal a kanapé és a tévé között helyezkedik el). A fürdőszobában rejtett világítást helyeztek el: a tükör mögött és a kád alatti fülkékben.
A lakás belső terének fő és alapvető koncepciója a természetes motívumok, ez egy időtlen megoldás, amely soha nem válik unalmassá.
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: TI INTERIORS | fotók: Vlagyiszlav Liszenko