A Japandi dekoráció ebben a 38m2-es kis stúdiólakásban tökéletesen megfelel a jelenlegi trendeknek. A Japandi lakberendezési stílus a skandináv és a japán szellem keveréke, ez az enteriőr lágy, kiemeli az egyensúlyt, tele van csinos részletekkel és mégis egyszerű marad, játszik a lágy színekkel mint a terrakotta, fehér és bézs árnyalatok. Néhány grafikai elem visz dinamizmust a tér egészébe – az acél üvegezett térelválasztó feketéje, mely elválasztja a háló zónát anélkül, hogy azt lezárná, faliképek, egy szürke asztallap, fekete padló konyhában és előszobában.
A 38m2-es lakás bőven elég nagy egy személynek, de akár egy párnak is megfelel a jól sikerült elrendezésével. A világos színek segítenek fenntartani egy tágasabb tér érzetét, még akkor is, ha az alapterület nem túl nagy. Az egész lakás a nyugalom és az egyszerű elegancia érzését árasztja – bár egy 1936-ban épült régi lakóházban található, felújítása a modern színek és berendezés használatának köszönhetően kortárs megjelenést kölcsönöz neki.
Tippek:
A Japandi a skandináv és a japán stílusok keveréke
Ugyanúgy hatással volt rá az ősi japán filozófia a wabi-sabi, egy életforma, mely értékeli a lassú életet, az elégedettséget és az egyszerűséget, mint a skandináv hygge életfelfogás, melynek fontos elemei az otthonosság, a barátságosság, a komfort.
Hogyan érjük el?
Letisztultság – a minimalizmus esszenciális egy Japandi stílusú berendezésben
Természetesség
A fa meleg természetessége a japán és a dán dizájnnak is fontos eleme
Természetes színek
A Japandi dekorációt kétféleképpen is megközelíthetjük – akik a skandináv stílus felé hajlanak, azok fehér vagy semleges bézs – szürke színpalettát választhatnak színes kiegészítőkkel. A merészebbek mély és gazdag színeket alkalmazhatnak nagyobb felületeken – mindkét esetben legyenek természetes árnyalatok mint kékek, zöldek, lilák, barnák. A fekete szintén kedvenc egy Japandi stílusú enteriőrben.
Kiegészítők csak mértékkel
Mindkét stílus filozófiája a funkcionalitás előtérbe helyezése a dekorációhoz képest. Csak a fontos bútorokat és kiegészítőket helyezzük a terekbe, kombináljuk a skandináv otthonosságot a japán tökéletlenséggel.
Alaprajz:
további cikkek kis lakás berendezése témában | fotók: Alvhem