Utolsó éves egyetemista lányuknak vásárolták a szülők a 40m2-es lakást. A megrendelők fő kívánsága az átgondolt ergonómia volt – egyszerű megoldásokkal és visszafogott, modern stílusban berendezett tér. Külön hálószobát szerettek volna ággyal, dolgozósarokkal és nagy tárolóhellyel, valamint egy vendégágyként is használható kanapét a nappaliban.
A fürdőszobában zuhanyzót, mosdószekrényt, mosó- és szárítógépet, valamint függesztett WC-t kellett elhelyezni; az előszobában a ruháknak és a takarító eszközöknek is ki kellett alakítani szekrényt. A tárolórendszereket vizuálisan rejtett módon tervezték, ami egységes tér érzetét kelti. A hálószoba bejáratát az előszobából a konyha-nappaliba helyezték át, így extra hely jött létre egy komódnak az előszobában. Fontos szempont volt még egy kényelmes íróasztal kialakítása a hálószobai ablak mellett.
A laminált padlót klasszikus halszálka mintában fektették le, a panelek hasonlítanak a klasszikus parkettához, a felső díszítőréteg világos tölgyfát imitál. A bevonat vízálló, így alkalmas konyhákba és fürdőszobákba is. A falakat matt festékkel fejezték be. A konyhai csempe mindössze három darab 60×60 cm-es, erős narancssárga kerámialapból készült, ezt a fiatal tulajdonos kérte. A megrendelők nem akartak külön étkezőasztalt, így ennek funkcióját a konyhasziget látja el. Az egyik hálószobai falat tapétával díszítették, a vinyl tapéta jó fényállósággal rendelkezik, és szappanos vízzel is tisztítható.
A hálószobai ablakpárkányból készült íróasztal laminált forgácslapból készült. Elég széles ahhoz, hogy az ott ülő lábai ne érintsék a radiátort, nyílások biztosítják a megfelelő levegőáramlást. Álmennyezetet szereltek fel, mindössze 6cm vastagsággal. Spotlámpákat építettek be az előszobában és a konyhai munkaterület fölött, a mágneses sínrendszerhez intelligens lámpákat választottak. A fürdőszoba nedves zónájának falait kerámialapokkal burkolták, a víztől távol eső felületeket speciális festékkel látták el.
A lakás kicsi, hangsúlyosan minimalista bútorokkal van berendezve, az enteriőr könnyed és légies hatást kelt, a világos színpaletta nyugtató hatású.
Az enteriőr színei gondosan összeválogatottak, harmonikusak, és nem válnak unalmassá az idő múlásával. A világos színpaletta könnyedséget, tisztaságot és térnövelő hatást biztosít. A konyhabútor frontjai és a falak színei szinte teljesen megegyeznek – ez egy jó technika kis alapterületű konyha-nappalikban. Ugyanez érvényesül a bejárati zónában is, ami nem túl tágas és természetes fény sincs sok, a nagy, világoszöld szekrény szinte eltűnik a térben. Az előszobát a pop-art stílusú kerámia padlóelemek, a hálószobát a színes tapéta, míg a semleges, nyugodt konyhát az élénk narancssárga csempék dobják fel.
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: Elena Anatoljevna | fotók: Andrej Bydanov