Lakóparkban vásárolt egy kisebb alapterületű lakást a házaspár. Az eredeti kialakítás is kifejezetten tetszett a tulajdonosoknak a világos terekkel, nagy belmagassággal, hatalmas ablakokkal, a folyóra és sétányra néző konyha-nappaliból nyíló szép kilátással. Ahhoz, hogy az otthont teljesen a tulajdonosok igényeihez hangolják, átgondolt tervezésre és néhány apróbb változtatásra szükség volt.
Az eredeti alaprajz szerint kétszobás elrendezéshez tartozott egy télikert is, ezt a konyha-nappali térhez csatolták, hőszigetelésre nem volt szükség. Az optimálisabb helykihasználás érdekében kissé arrébb helyezték a hálószoba ajtaját, és elbontották a konyha-nappalit és a folyosót elválasztó falat. Ennek köszönhetően a tér egységesebb lett, és két szép látványpont jött létre a lakásban egymással szemben: az egyik az étkező a konyhában, a másik egy hangsúlyos fal a közlekedő folyosó végén komóddal és festményekkel. A viszonylag hosszú folyosó így már nem kelti egy kihasználatlan terület érzetét.
Az előszobában két kisebb válaszfallal fülkéket hoztak létre nagy szekrénnyel és szemben egy nyitott akasztós résszel. A szekrényben helyezték el az elektromos kapcsolószekrényt, valamint a mosó- és szárítógépeket (a fürdőszobában nem volt elegendő hely).
A gipszkarton álmennyezet csak 7 cm-t vesz el az eredeti belmagasságból. Az összes járófelületen – beleértve a konyhát és a közlekedő folyosót is – svédpadlót használtak a tér egységének megőrzése érdekében.
Az ablakokat nem cserélték ki, de szélesebb, fából készült párkányokat szereltek fel. A falak többségét festették, kivéve a hálószobát, ahol texturált tapétával díszítették az egyik falat. A hálószobában a falon a mennyezet alatt 50 cm-es sávot festettek a mennyezet színében, ezt vékony fekete díszléccel emelték ki.
A konyhában hangsúlyos látványelem a csempe hátfal, amely rendkívül élethűen utánozza a kő szerkezetét, ám sokkal olcsóbb és praktikusabb annál. A nappali bútorzatával harmonizáló fehér felső szekrények könnyed, légies hatást keltenek, a fekete fogantyúk és a csaptelep kontrasztos megjelenése is sok helyen visszaköszön a lakásban.
A fürdőszobában a vizes területeket kőhatású csempével burkolták, míg a többi falat a hálószobában használt színárnyalattal festették le.
Az enteriőr stílusa a modern minimalizmushoz áll közel, klasszikus és japandi elemekkel. A lakás dekorációjának különlegessége az összetett színpaletta, melyet a tervező elmondása szerint a kilátás ihletett: a folyó vízfelülete, annak mély és állandóan változó szürke-kék árnyalatai. A mély szürke, természetes kék és összetett zöld árnyalatok változatos hangulatot teremtenek. Az időtálló színpaletta természetes és mesterséges fényben is harmonikus és nyugodt, de sosem unalmas. A megrendelők kedvelik a művészetet, ezért a tervezésnél üres falfelületeket is hagytak, hogy azokat majd fokozatosan töltsék meg festményekkel és családi fotókkal – a víz ihlette színvilág ideális hátteret biztosít ehhez.
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: Olga Burakova | fotók: Jevgenyij Gnesin