A férfi olyan otthont szeretett volna kialakítani, amely nemcsak a pihenéshez, de az otthonról végzett munkához is kényelmes, inspiráló környezetet biztosít. Klasszikus stílusú enteriőr mellett döntött, ahol a burkolatokban és bútorokban a természetes anyagok dominálnak. A lakberendezéshez ismerősei ajánlásával keresett szakembert.
A jó ízléssel és kreatív munkája révén sok tapasztalattal rendelkező férfi már a látványtervek bemutatása után teljesen megbízott a szakemberben, és szinte egyáltalán nem vett részt a közel egy évig tartó kivitelezésben, aki a színeket, anyagokat, bútorokat és textileket mind egyedül választotta ki, időt spórolva a megrendelőnek.
Klasszikus részletek modern megoldásokkal
A 80m2-es lakásba belépve azonnal magára irányítja a figyelmet a nappali és a konyha közötti különleges üvegfal. A tervező kétféle üvegtípust kombinált, így elegánsabbá vált a tér. A nappaliban a hangsúly egy élénk, téglavörös-terrakotta árnyalatú kanapén van. Vendégek érkezése esetén a kanapé ággyá alakítható, így plusz fekhelyként is szolgál. Teljesen elszeparálható a nappali és a konyha-étkező, így meghitt és zárt tereket kaphat a lakó.
Könyvtárszoba egyedi beépített szekrényekkel
Mivel a tulajdonos sokat dolgozik, és jelentős könyvgyűjteménnyel rendelkezik, külön dolgozószoba / könyvtár is készült számára – a beköltözés után hamar ez lett a kedvenc helyisége a lakásban. A könyvtár egyedi beépített szekrényeket kapott, melyeket natúr tölgy furnérral burkoltak. Az íróasztalt a lakberendező saját tervei alapján készíttette el velúr borításokkal, furnéros asztallappal, melybe bőr és sárgaréz betétet építettek. A dolgozószoba elegáns, ugyanakkor visszafogott lett – teljes egészében furnérozott falburkolattal, mennyezeti stukkóval, amit tömör tölgyfa díszléc emel ki, a szekrények színére hangolva.
Természetközeli színek, kényelmes elrendezés
A lakás viszonylag nagy alapterületének köszönhetően külön hálószoba is kialakítható volt, amelybe a gardróbon keresztül vezet az út. A szobában szürkészöld alapszínt alkalmaztak, amely a fa burkolatokkal együtt otthonos, meleg hangulatot teremt – pontosan olyat, amilyet a megrendelő megálmodott. A klímaberendezések diszkréten, rácsos burkolatok és szekrényfrontok mögött bújnak meg.
Textilhatás minden helyiségben
Az egész lakáson végighúzódik az összekötő design motívum: a textil hatású tapéta. Az előszobában és a fürdőszobában a szekrényajtókra került, míg a nappaliban és a hálóban a falpanelek felületét borítja. Ezek a tapéták vizuálisan lágyítják a felületeket, ami fokozza az otthonosság és nyugalom érzetét. A különböző anyagok és textúrák pedig még karakteresebbé és reprezentatívabbá teszik a belső tereket.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Evgenia Kostenko | fotók: Maxim Maximov