Ugyan a kerékpár legideálisabb tárolóhelye egy garázs vagy pince lenne, de szerencsére a lakásban is biztonságosan elhelyezhetjük. Mire figyeljünk a tárolással kapcsolatban, hogy biciklinkhez könnyen hozzáférjünk és semmi baja ne essen? Alábbi cikkünkben mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat!
Válasszunk egy tágasabb helyet!
Egy szűk folyosón semmiképp nem ajánlott kerékpárt tárolni, hiszen rendkívül megnehezíthetjük az otthoni közlekedést. Ráadásul a bicikli felborítása esetén nemcsak a váz, hanem mi magunk is megsérülhetünk. Ha van rá lehetőségünk, tároljuk egy nagyobb helyiségben, minél távolabb a bútoroktól és a törékeny tárgyaktól.
Amennyiben nincs elég hely a szobában, rendezzük át a helyiséget. Gondoljuk végig, hogy mely bútorokra nincs már szükségünk, és távolítsuk el őket. Ezzel pedig a közérzetünket is javíthatjuk, hiszen egy szellősebb lakásban sokkal jobban érezhetjük magunkat, mint egy bútorokkal és felesleges tárgyakkal telezsúfolt otthonban.
Akár az erkélyünk is ideális lehet!
1-2 bicikli tárolására az erkély is tökéletes helyszínként szolgálhat. Kisebb erkély esetén lehetőleg csak a kerékpárokat tároljuk ott. Így még csak külön állványra sem lesz szükségünk, hiszen az erkély falához támasztva gond nélkül tárolhatjuk kétkerekű járgányunkat. Amennyiben a földszinten lakunk, célszerű egy biztonságos rácsot is felszerelni, hogy megóvjuk értékeinket az illetéktelenektől.
Hely hiányában szereljünk fel két fémhengert a falra!
Amennyiben nem esik nehezünkre egy kis barkácsolás, akár házilag is készíthetünk egy tartót. A kerékpár méretek alapján rögzítsünk két strapabíró, masszív hengert vagy rudat a falra. Itt a legfontosabb, hogy a szerkezet gond nélkül elbírja a biciklinket. Sőt, a falnak is elég erősnek kell lennie, ezért mindenképp menjünk biztosra.
Akár oszlopos tárolót is barkácsolhatunk, ha még stabilabb szerkezetet készítenénk. Ehhez használjunk fel egy nagyobb, kifejezetten erős szekrényfiókot vagy hasonló tárgyat. A szerkezet legyen elég hosszú, hogy a bicikli vázát kényelmesen ráhelyezhessük. A biztonság érdekében toljuk minél közelebb a falhoz, és használjunk kerékpár rögzítőt is. Ha mindezekre odafigyelünk, szinte fillérekből összehozhatunk egy biztonságos tárolóeszközt.
Az egyik legkreatívabb ötlet, ha a falra egy raklapot fogatunk fel. A raklapra pedig rögzítsünk két akasztót vagy kampót, amelyre könnyedén feltehetjük a kerékpárt. Így rengeteg helyet spórolhatunk, és még csak át sem kell rendezni a szobát. Maga a raklap pedig kifejezetten mutatós is lehet, ha festünk rá egy feliratot vagy néhány stílusos mintázatot. Vessük be bátran a kreativitásunkat.
Vegyünk speciális állványt!
Nem szeretnénk saját tartószerkezetet készíteni? Ez esetben egy profi állvány jelenti a megoldást. Léteznek hagyományos és plafonra szerelhető biciklitartók is – utóbbiak akkor praktikusak, ha a belterünk elég magas ahhoz, hogy a kerékpár ne jelentsen gondot az otthoni közlekedésben. Napjainkban már számos különböző állvány közül választhatunk, így még akkor is biztonságosan tárolhatjuk a biciklinket, ha otthonunkban már tényleg nehéz több helyet teremteni.
Az állvány kiválasztásakor tartsuk szem előtt a kerékpár méreteket. Ezzel elkerüljük, hogy túl kicsi vagy éppen túl sok helyet foglaló tartót vásároljunk. Próbáljunk csak akkora állványt venni, amely pont elegendő teret biztosít a kényelmes tároláshoz. Kérjünk bizalommal segítséget személyesen a boltokban vagy online az ügyfélszolgálatoktól, hogy garantáltan jó döntést hozzunk.
A fenti tippek és lehetőségek segítségével még egy kisebb lakásban is helyesen és biztonságosan tárolhatjuk a kerékpárt. Tervezzük meg alaposan, hova is szeretnénk helyezni a biciklit, és hagyjunk elegendő mozgásteret magunknak is. Lehet, hogy egy kicsit át kell rendezni a szobát, de ha nincs más választásunk, akkor mindenképp megéri megszabadulni 1-2 felesleges bútordarabtól. A tárolóhelyet pedig csak egyszer kell kialakítani, és onnantól kezdve többé biztosan nem fog gondot jelenti a kerékpárunk megfelelő elhelyezése.
Partner cikk / Támogatott tartalom