Bár a kőburkolatok egyik nagy előnye, hogy minden stílussal harmonizálnak, talán mégis a zen stílus az, ahol leginkább érvényesül természetes szépségük.
A zen stílus eredete a keleti filozófia, melyben legfontosabb a természettel való összhang megteremtése. Ehhez jó minőségű anyagokat használ, törekedve arra, hogy nem csak megmutassa, hanem ki is hangsúlyozza a természetes anyagok tökéletlenségét (fában a csomókat, mészkőben a kvarceret és a színárnyalatbeli eltérést). Mindezt olyan természetességgel teszi, hogy azt érezzük, ez nem hátrány, hanem éppen ez a fa, illetve a kő szépsége.
Kvarcér és színeltérés – ami máshol hátrány, az itt előny:
Egyszerű és harmonikus, gondosan megtervezett és spontán – ez a zen stílus szlogenje. Újfajta luxus ez, ami mentes mindenféle túlzástól és giccstől. A robosztusság kihangsúlyozása helyett sokkal inkább a természet adta anyagok játékos összhangját, a tökéletes egyensúlyt igyekszik megteremteni.
A zen stílus színei is a természetet idézik: homokszínű, nyers lenszínű, mézszínű, borostyánsárga, barna, hófehér, szürke, bézs, zöld és fekete.
A világos, átlátható terek – melyekben az egyes helyiségek egyszerre több funkciót is betöltenek – szintén a stílus követelményei. Kiegyensúlyozott és békés élettérről árulkodnak, kizárva korunk rohanó, stresszes világát.
Bár a zen nagyon közel áll a napjainkban oly népszerű minimálhoz, mégis sokkal barátságosabb és élhetőbb stílus. Tökéletes példája ez a ház, mely mentes a szigorú szimmetriától és a túlzott rendmániától. Látszik rajta, hogy lakják. A bejárati ajtón belépőt egyáltalán nem a szokványos kép fogadja. Az előtér, a nappali, a konyha és az étkező egyetlen nagy térben egyesül a dinamikus lépcsővel, ami első ránézésre a luxus érzetét kelti. Jóllehet a térelválasztók kialakítása sokkal költségesebb, mint az átlátható terek megvalósítása. A lépcsőkorlát modern üvegbetétje tompítja, finomítja a belső határokat, és szabad utat enged a természetes fény áramlásának.
A zen filozófiájából következik, hogy míg a földszinten a közösségi helyiségeket egybefüggő tér köti össze, addig az emeleten az egymástól elhatárolt szobák a nyugalom egy-egy szigetét teremtik meg a pihenni vágyók számára.
A ház belső kialakításánál fő szempont volt, hogy az itt élők a természettel állandó kapcsolatban lehessenek, ezért terveztek sok üvegfelületet a nappaliba és az étkezőbe, ahol idejük nagy részét töltik. A nagy üvegfelületeken át beszűrődő természetes fénynek köszönhetően otthonuk nyugalmat és békét sugároz, optikailag a terek pedig még nagyobbnak tűnnek. Jól példázza a természet szeretetét – és egyben összhangot teremt – az egész házban több színben végigvonuló elegáns Jura mészkő burkolat.
A nappaliban is tökéletesen érvényesül a zen hatás: kevés elem, tágas térben, és a minimál bútorok által képviselt funkcionalitás. Még a párnák is minta nélküliek, a stílus egyszerű vonalvezetését hordozzák magukon. A természetes anyagok – kő és fa – ötvözése, valamint a meleg tónusú színek használata barátságossá teszi a letisztult tereket. Csupán az energikus kivizöld szín adja az erős kontrasztot a konyhát elválasztó, falfülkékkel tagolt falon. Nagyon szép megoldás, hogy ez a szín aztán visszatér a kiegészítőkben, biztosítva ezzel a folytonosságot az egész házban.