Egy kisebb alapterületű konyhában étkezőt kialakítani a helyigény miatt nem könnyű feladat. Ha jól átgondoljuk a lehetőségeket és követünk néhány szabályt, akkor nem lehetetlen egy vonzó megjelenésű, funkcionális és kényelmes helyet létrehozni – alapvetően kisebb étkezésekhez, reggelikhez.
Kis asztal, magasabb pult bárszékekkel – egy pult bárszékekkel remek megoldás lehet gyors, kisebb étkezésekhez, nem foglal sok helyet és további munkaterületet is nyerünk a főzéshez. A pultot szerelhetjük falra, fal mellé:
a kis asztalt praktikusan elrejthetjük a konyhabútorban vagy a falra szerelhetünk lehajtható asztalt:
ablakos konyhában, ha szép a kilátás és az elrendezés engedi, az ablak elé helyezett (akár a párkányt felhasználva) pult lehet a megoldás:
ha a konyhánk egy térben van a nappalival, akkor az alábbi képeken látható elrendezés a zónák vizuális elkülönítését is segíti, extra munkafelületet is kapunk és két-három személy étkezését is megoldottuk. A munkapult az étkező oldalon túllóg a bútoron, így tágasabb teret kapunk a térdünknek. A pult alatt a szekrények elrejthetik a mosógépet, mosogatógépet:
ha elegendő a tárolóhely, akkor nem kell a pult alatt szekrényekben gondolkodni, így a lábunknak még több hely jut és a látvány is könnyedebb:
a bárpultot kombinálhatjuk hagyományos étkezőasztallal is ha a hely megengedi, ez esetben játszhatunk a különböző magasságú felületekkel:
a pult kialakításától függően (falra szerelt, bárpult, konyhasziget) hangsúlyosabbá tehetjük a látványt polcokkal, mennyezeti világítással, falszínekkel vagy éppen egy jól eltalált anyagválasztással:
a lekerekített forma nem csak dekoratív, de hasznos is, csökkenti a sérülés lehetőségét kis helyen ill. vizuálisan is könnyíthet az összképen:
még több ötlet: praktikus tippek ötletek