Ha valaki régi bérházban vásárol lakást, a sötét hall mindig riasztóan hat elsőre, de ne engedjük, hogy az előnytelen alaprajz elrettentsen minket, ha a lakás többi adottsága megfelelő, akkor egy kis fantáziával nagyszerű otthonunk lehet az alaposan megtervezett lakásfelújítás után.
Ötletek, inspiráció amit a bemutatott lakásból nyerhetünk:
Ha kiépíthető (vizesblokk áthelyezése, gázvezeték stb), a hallból tökéletes, tágas konyha alakítható ki – persze a megfelelő szellőzésre figyelni kell, ablak hiányában megfelelő teljesítményű szagelszívó berendezés beépítése kötelező.
Az egybenyitott tér tágassá teszi az egyébként (jelen esetben mindössze 69nm-es) kis alapterületű lakást, ha tehát lehetséges vegyük ki a felesleges falakat.
Ha parkettát rakunk le egységesen a közösségi helyiségekben küszöbök nélkül, akkor még tágasabb térérzetünk lesz, az egybefüggő burkolat szinte végigvezeti a szemet az egész lakáson…. a teljes cikkhez kattintson a képre>>
A hall ablaktalan, természetes fényt a felújítás után, a falak megnyitása után is csak a szomszédos helyiségekből fogunk kapni, megfontolandó a falak fehérre, törtfehérre festése és a lakást inkább a lakásdekorációs kiegészítőkkel, bútorokkal, szőnyegekkel stb. feldobni, színesíteni. A magasfényű fehér konyha tovább világosítja a teret.
A sötét dió laminált parketta szép kontrasztot alkot a fehér falakkal, így egyáltalán nem sötétíti a teret. Egy jó minőségű laminált parketta nyugodtan lerakható konyhában is, nem kell kő járólapban gondolkodni mindenképp – főleg miután az egységes tér kialakítása a cél. A konyha közepén nagyszerű a széles közlekedő tér, a szőnyeg nagyszerűen feldobja a padlót.
A fürdőszoba kicsi, de egy nagyszerű ötlet nagyban növeli a funkcionalitást: a besétálós zuhanykabin praktikus, a falra behajtható ajtaja nem vesz el a térből amikor a zuhanyfülkét nem használjuk.
És végezetül: egyszínűre festett fal helyett dekoráljunk egy fókuszfalat tapétával, így sokkal egyedibb, személyesebb lesz pl. a jelen esetben a hálószoba.