A múlt században szerzetesek éltek a háromszobás lakásban, a tervező a régi idők hangulatát igyekezett visszahozni, és időtlen enteriőrt teremteni egyszerű, klasszikus elemekkel, stukkókkal, metlachi csempékkel, ma készült, de vintage megjelenésű bútorokkal, halszálka mintás parkettával, magas szegélyekkel és nyugodt színpalettával.
A tulajdonosok, egy fiatal fotós család, maximális szabadságot adtak a tervezőnek az alkotáshoz. Egyetlen megkötésük a viszonylag kis költségvetés volt, és volt egy kérésük: a zöld szín árnyalatai szerepeljenek az enteriőrben. A cél egy időtálló enteriőr létrehozása volt, mely 5, 10 vagy akár 15 év múlva sem veszít aktualitásából.
A konyhabútor lineáris elrendezésű, felső szekrények nélkül, hogy megmaradjon a könnyedség érzése. Csak egy nyitott polcot és egy letisztult elszívó dobozt helyeztek el a falon. A hűtőszekrényt egy oszlopba építették be.
A megrendelők nagyra értékelik a vintage bútorokat, de eredeti darabok helyett inkább réginek kinéző, de újonnan készült darabokat rendeltek – tálalószekrény, komód, szekrény és asztal.
A konyha-nappaliban egy alapvetően klasszikus teret hoztak létre, mely nem válik unalmassá, és könnyen átalakítható a jövőben egyszerűen csak a textilek, dekorációk, festmények vagy akár egy-egy bútordarab cseréjével.
Az egész lakás egységes színvilággal és anyaghasználattal készült. A tér karaktere már az előszobában is érzékelhető, ahol a tervező sok fehér színt és fekete-fehér metlachi csempét használt. A tárolórendszerek beépítettek, és a falakkal azonos színűre festették a frontokat, hogy a lehető legkönnyedebb hatást keltsék. Egy érdekes részlet az üvegezett felülvilágítóval ellátott bejárati ajtó: a keskeny, vízszintes ablakon keresztül természetes fény árad az előszobába.
A hálószobához egy nyugodt, fűzöld árnyalatot választottak, melyet ehhez illeszkedő színű textilekkel egészítettek ki – a lágyan ívelt fejvégtől kezdve a függönyökig.
A lakásban nincs külön gardróbszoba, a fő tárolási megoldást egy beépített szekrény biztosítja. A szekrény faltól falig és padlótól plafonig húzódik; a letisztult fogantyúkkal ellátott, sima felületek a falak színével megegyező zöld árnyalatban lettek festve, így szinte eltűnnek a térben.
A második hálószoba a megrendelők lányáé, és ez az egyetlen helyiség alternatív színpalettával: a falakat terrakotta árnyalatú festékkel borították, azonban vizuálisan összekapcsolták a lakás többi részével az egységes padlóburkolat, a vintage hatású bútorok és a magas szegélylécek révén.
A fürdőszoba kialakításában ugyanazt a zöld árnyalatot használták, mint a hálószobában. A falak felső részét és azokat a területeket, amelyeket nem ér víz, festékkel emelték ki, míg a nedvességnek jobban kitett részeket csempével burkolták. A burkolat elrendezésében kétféle formát kombináltak: négyzetes és kisebb téglalap alakú csempéket, a váltást pedig fekete szegéllyel hangsúlyozták, hogy még jobban kiemeljék az enteriőr grafikus jellegét.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Fatima Berezova | fotók: Olga Shangina