Szinte minden lakótér tervezésekor adott néhány viszonyítási pont, amelyhez igazodnunk kell a projekt során. Az egyik első ügyfelem 70 nm-es lakása kapcsán az eredetileg cseresznyeszínben rendelt, ám adminisztrációs hiba folytán végül narancsszínben leszállított konyha volt az egyik legsarkalatosabb kérdés.
Egyterű lakásról lévén szó, nem hagyhattuk figyelmen kívül, a cserére pedig nem volt lehetőség. Első pillantásra zavarba ejtett a szín mélysége és hatása, de a Balázzsal eltöltött első három órás találkozó során ösztönösen kialakult bennem a koncepció alapötlete. Fel sem merült kérdésként, hogy milyen stílusban kell újrateremteni a tereket, azonban tompítani akartam a klasszikus modern jegyek ridegségét, amihez a zöld, a sárga, illetve az arany különböző árnyalatait hívtam segítségül.
A terek elhelyezkedésén sajnos nem változtathattam, pedig az első gondolatom azt volt, hogy a nappalit felcserélem a hálóval, mivel az utóbbi egy sokkal világosabb tér. Azonban ez túl nagy költséggel járt volna, tekintve hogy a vizes helyiségeket, illetve a lakás bejáratát is át kellett volna helyezni. A nappali elrendezése is változatlan maradt, mivel a TV, illetve a hozzá kapcsolódó hangfalrendszer korábbi kialakítása nem tett lehetővé semmiféle módosítást. Tulajdonképpen egy fajta ráncfelvarrást végeztünk, amely során lecseréltük a nappali bútorzatát, illetve a drapériákat, plusz tároló helyeket képeztünk a nappaliban gyönyörűen kialakított, két új beépített szekrényben. A hangulatvilágításra is nagyobb hangsúlyt fektettünk, mivel korábban csak az alapvető fényforrások kaptak helyet a lakásban, melyek hűvös fényükkel kissé barátságtalan hangulatot teremtettek. Fél év munkájának eredményeképp az ősz színeiben harmonikusan pompázó ékszerdoboz született, amely időtálló otthonként szolgálja ki ügyfelem igényeit.
link: Biás Kata lakberendező adatlapja