A lakberendező hölgy egy 30m2-es, eredetileg egyszobás lakást újított fel saját magának. Kifejezetten saroklakást keresett, hogy a kis alapterületen is legyen lehetősége két különálló, ablakos szoba kialakítására. Egyszerű, kényelmes, egy személynek vagy párnak tökéletesen praktikus kialakításban és berendezésben gondolkodott, mely nem az aktuális divat trendeket követi. Eredetileg azzal a céllal tervezte a lakást, hogy pár évig benne éljen, majd eladja.
A folyosó és a hálószoba közötti válaszfal egy nagy, mindkét oldalon használható szekrény, melybe egy rejtett ajtó van beépítve. A konyha és a nappali szoba tereit összenyitotta. Van egy kényelmes és tágas konyha (a tervező és párja szeretnek otthon főzni és enni), valamint nagy mennyiségű tárolóhely. “Ebben a térben egyetlen centiméternyi hely sincs elpazarolva – mindent kihasználtunk és kényelmessé tettünk. A megfelelően megtervezett tárolórendszereken alapul, hogy két ember számára kényelmes lakóteret lehessen kialakítani.” – mondja a tervező.
Alaprajzok, előtte / utána:
A konyhabútor IKEA, egyedi munkalappal, mely az ablak elé kiterjesztve egyben étkezőpult is. A kompakt, U alakú konyhában, mely kevesebb mint 6 négyzetméteres, minden kéznél van. A retro stílusú hűtőszekrény élénk kék színével látványelemként is funkcionál.
A bútorok rétegelt lemezből készültek, tartósak, kompaktak és funkcionálisak. A tervező az egész bútorrendszert maga tervezte. Olcsóbb lett volna forgácslapból készíteni, de az egy kevésbé tartós és javíthatatlan anyag, ellentétben a rétegelt lemezzel.
Valójában az összes bútor tárolórendszer. Egyedi darabok egy IKEA kanapé, melyet a tervező világos angol textillel kárpitozott újra, és egy Kartell Spoon dizájner bárszék, mely az asztal-párkány magasságához illeszkedik, és fő funkciója mellett a dekoráció szerepét is betölti.
Az íróasztal a nappali zóna ablakpárkányával van egybeépítve. Összecsukható: a munkalap egy része leengedhető, ha nagyobb helyre van szükség.
Minden falat és mennyezetet praktikus és olcsó árfekvésű Tikkurila festékkel festettek. A falak festése és a mennyezet között 15cm-es sáv van, ez a technika vizuálisan egy kicsit megemeli a nagyon alacsony mennyezetet.
Fontos volt, hogy a tér levegős és tágas maradjon, ezért nem terhelte meg részletekkel és bonyolult elemekkel. A folyosók és a vizes helyiségek padlóburkolata stilisztikailag közel áll a 20. század 60-as éveihez, amikor a ház épült. A szobákban parkettát használt.
A fürdőszoba maradt az eredeti helyén, de a folyosó és a konyha rovására kissé megnagyobbította, és az ajtót áthelyezte a hálószoba ajtajával szembe. A fürdőszoba megnagyobbításával sikerült mindent elhelyezni, amire szükség volt: egy szabványos fürdőkádat és egy falra szerelt WC-t, egy kicsi, de praktikus mosdótálat a pulton, egy keskeny mosógépet és egy szekrényt a háztartási vegyszerek és piperecikkek számára.
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: Nadezhda Polyakova | fotók: Nick Rudenko