Az új építésű, 33 m²-es lakás enteriőrjét a tervező egy fiatal hölgy számára álmodta meg, aki világos, otthonos teret szeretett volna, a tenger színeivel és lágy vonalakkal a dekorációban. A tulajdonos egy olyan életteret képzelt el, amely magában foglalja az összes szükséges zónát: hálószobát, gardróbot, dolgozó- és olvasósarkot, nappalit. A dizájnban a tervező a funkcionalitás és az esztétika harmonikus ötvözésére törekedett, a tulajdonos preferenciáit és életstílusát tükrözve.
Az átalakítást minimális változtatásokkal oldották meg: a hálószoba bejáratát áthelyezték, és egy teljes értékű gardróbszobát alakítottak ki benne. A lakásban található továbbá egy kis konyha-nappali, egy előszoba és egy egybeépített fürdőszoba.
Ez is érdekelhet: Egyetemista lányának rendezte be a tervező a 33m2-es lakást
Az előszoba kisméretű, de a világos burkolatoknak és falfestésnek köszönhetően nagyobbnak tűnik a valós méreténél. A tükrös fronttal ellátott beépített szekrény és a vele szemben elhelyezett álló tükör vizuálisan tágítják a teret. A funkcionalitást egy lebegő konzolasztal és egy puha puff egészíti ki.
Ez is érdekelhet: Új lakás: üres térből trendi otthon egy személynek 33m2-en
A falfelületekhez és burkolatokhoz alapvetően világos árnyalatokat választottak, a tengeri tematikát idéző dekorációkkal és textilekkel teremtve meg a kívánt hangulati elemeket.
A lakásban a konyha egyben a nappali funkciót is ellátja. A sarok-konyhabútort egyedileg, méretre készítették, ami lehetővé tette a tér maximálisan hatékony kihasználását. A kék csempéből kirakott hátfal egészen a mennyezetig ér, hangsúlyos elemet adva a dizájnhoz.
Ez is érdekelhet: Egy kényelmes otthon minden elemét összehozta a fiatal nő 33m2-en
A nappali zónát vizuálisan a szín is elkülöníti: a falat díszlécekkel dekorálták, és a falfelület egy részét kék árnyalatra festették. A kényelmes, puha kanapé pótágyként is funkcionálhat. Az enteriőrt harmonikusan egészítik ki a tengeri témájú poszterek és az élő növények: a virágtartókat a tervező elképzelései alapján, egyedileg készítették el.
Ez is érdekelhet: Letisztult, modern, kényelmes otthonná változott a 33m2-es egyszobás lakás
A hálószobában egy illesztésmentes falpanelt helyeztek el, amely az ágy fejtámlája mögötti teljes falfelületet elfoglalja. A szobában sikerült kialakítani egy dolgozó zónát az ablaknál, valamint egy olvasó-, pihenősarkot egy hangsúlyos kék kárpitozású, puha dívánnyal, melynek ülőfelülete alatt tárolóhelyet alakítottak ki.
Ez is érdekelhet: Kevés pénzből, meleg színárnyalatokkal felújított 33m2-es lakás
A tolóajtó mögött található a fürdőszoba, ahol sikerült elhelyezni egy teljes méretű kádat, szekrényt és egy speciális helyet a macskaalom számára. A kék, hullámos vizet idéző falburkolat tökéletes választás a tenger témájú dekorációhoz, a réz szerelvények kifinomult részletekkel egészítik ki a kis fürdő dizájnját.
Ez is érdekelhet: Ilyen volt, ilyen lett: fiatal pár egyszerű, ízléses lakásfelújítása téglaházban, 33m2-en
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: Ekaterina Titova | fotók: Maria Irinarkhova