A belsőépítész befektetési céllal vásárolta a mindössze 26m2-es ingatlant. A cél a tér átalakítása volt egy funkcionálisabb és az adottságokat jobban kihasználó elrendezéssel, mellyel a lakás nagyobbnak mutatja magát mint amekkora valójában.
A felújítás fő célja az volt, hogy optimalizálják a területet úgy, hogy a lakásban egy személy élhessen, vagy például rövid távú bérbeadásra is alkalmas legyen. Ezért fontos volt jól meghatározott területeket kialakítani a lakásban, minden centimétert megtervezni, és a berendezést a fő célnak – a bérbeadásnak – alárendelni.
A kis lakásban négy hónapnyi munkára volt szükség, mire elérték a végleges eredményt. Kicserélték az összes vezetéket, a külső és belső nyílászárókat, a padlókat, valamint új fürdőszobát és konyhát alakítottak ki. Egy háló zónát is létrehoztak egy fülkében, az ágy szintjét a 2,8 méteres belmagasságnak köszönhetően magasabbra helyezhették egy pódium kialakításával, ami további tárolóhelyek kiépítését is lehetővé tette – a zóna függönnyel eltakarható. Az ágy melletti oldalfal is tárolóhelyként szolgál, ezzel kielégítve a ruhák és egyéb tárgyak tárolásának igényét.
A konyhapult, amely elválasztja a nappalit a konyhától, egyben egy lehajtható íróasztalnak is helyet ad, amely a pult külső oldalára van beépítve. A kihúzható kanapé további fekhelyként szolgál, így szükség esetén akár három ember is kényelmesen alhat a lakásban.
A pult másik része bárszékeknek biztosít helyet, és étkező sarokként funkcionál, ami teljesen elegendő egy bérbeadásra szánt lakásban, ahol általában ritkán főznek.
A lakás nagyon egyszerűen, időtálló stílusban lett berendezve, kevés színnel és díszítéssel, praktikus megoldásokkal. A nagy ablakok elegendő természetes fényt engednek be, ami otthonos hangulatot és tágas térérzetet teremt a lakásban.
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: STEPHANE BIER | fotók: Julien Haussherr