A tulajdonos férfi sokáig kereste álmai lakását, végül egy 68m2-es ingatlan mellett döntött egy 1950-ben épült téglaházban. A lakás remek adottságokkal rendelkezik: a legfelső, negyedik emeleten található, saroklakás nagy belmagassággal és öt nagy ablakkal, melyek panorámás kilátást nyújtanak – tökéletes alap a loft stílushoz. Az eredeti elrendezés három szobából, konyhából, külön fürdőszobából és WC-ből állt. A tulajdonos azonnal tudta, hogy új lakásának nyitottnak kell lennie, és miután egy személynek készül a berendezés, maximálisan nyitott volt a merész ötletekre és a nyitott térszervezésre.
A fürdőszoba a régi elrendezéshez képest a folyosó rovására részben megnövelve lett kialakítva. A lakás stúdió jellegű nyitott tér, a fürdőszoba az egyetlen különálló helyiség, mely a körkörös elrendezés ötletét zárja – az előtérből és a hálószobából is megközelíthető. A színes konyhát a meglévő teherhordó téglaoszlopok közé helyezték, míg a konyha eredeti helyén egy enyhén emelt pódium került kialakításra az alvóhely számára. A lakás többi része falak nélkül zónákra van bontva, melyeket bútorok és belsőépítészeti elemek választanak el.
A bejárati terület finoman átlép a konyha-nappali zónába. A tervezés révén a fali szekrény a nappali dekoratív elemévé is vált, és vizuálisan nem tűnik csak az előszobát kiszolgáló bútornak. A konyha és a konyhasziget teljesen egy színben készültek, így a színezett betonból készült munkalap volt az egyetlen megoldás, amely megfelelt a megrendelő igényeinek: tartósság, megbízhatóság és ellenálló képesség szempontjából.
Szerettek volna olyan enteriőrt létrehozni, ahol a nyers felületek ellenére mégis egy könnyed és otthonos hangulat uralkodik. Fő burkolatként a meglévő téglafalat és az eredeti betongerendákat használták fel.
A megrendelő kérése az volt, hogy „minél több világítási lehetőség” legyen, valamint automatizált rolós függönyök az ablakokon. Az aljzatok és kapcsolók rejtett vezetékekkel kerültek a téglafalakra, oszlopokra és bútorokra. LED-es világítás, funkcionális általános világítás, vitrinszekrény világítás – itt minden megtalálható.
A projektorhoz szükséges fehér felület, sima fal igénye alakította ki a dekoratív fehér falburkolat ötletét, mely kontúrvilágítással van ellátva. Ezt a megoldást zónázási eszközként más helyeken is alkalmazták: a dekoratív fal a bejárati részen kezdődik, áthalad a fürdőszobán és a hálószobában ér véget, ezáltal enyhítve a tégla textúráját és modernebb megjelenést kölcsönözve az enteriőrnek. Az íves ablaknyílások tiszta geometriájának kiemelésére világos vakolatot alkalmaztak.
A dolgozósarok elkülönített, a nappalitól egy nagy üveg ruhásszekrény választja el.
A nappali zónában központi csillár helyett beépített spotlámpát használtak, amely kis irányított fényfoltot vetít, esti időszakban kiállítási világításhoz hasonló hatást keltve. Ugyanezt az eljárást alkalmazták a hálószoba zónában is.
A fürdőszoba falain mikrocementet használtak burkolatként, míg a padlón fekete, texturált kőburkolatot. Annak ellenére, hogy a mikrocement különleges odafigyelést igényel a nedves helyiségekben, a megrendelő ezt választotta, mert vizuálisan éppen azt nyújtotta, amit várt.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Jekatyerina Jancsenko | fotók: Akim Zakirov