Gyakran előfordul, hogy egy lakást óvatosan, inkább a praktikusság és semlegesség jegyében rendeznek be, a tervező ebben a 48m2-es lakásban azonban egészen más utat választott: erőteljes egyéniséget adott az enteriőrnek a tulajdonos személyes preferenciái alapján.
A lakás tulajdonosa művészeti termékek értékesítésével foglalkozik, maga is kreatív személyiség, ezért fontos volt, hogy az enteriőr tükrözze egyéniségét. A lakás kevés természetes fényt kap, így egy visszafogott, világos színvilág nem lett volna előnyös választás.
A tervező Kandinszkij művészetéből merített inspirációt. Bár eredeti Kandinszkij művek nincsenek jelen, a híres művész alkotásainak színei, formái és vonalai határozzák meg a lakás hangulatát. Az enteriőrben a posztmodern játékosság és a wabi-sabi stílus elemei keverednek, különösen a falak és bútorok matt, szándékosan egyenetlen felületein.
A lakás eredeti elrendezését csak kis mértékben változtatták meg: a központi helyet elfoglaló fürdőszobát kissé arrébb helyezték, hogy a konyhabútor kényelmesebben elférjen. A hálószobában gardróbot alakítottak ki, a nappali-konyhában pedig beépített tárolókat helyeztek el. A dolgozósarkot a jól szigetelt és fűthető erkélyen alakították ki. Ez a praktikus elosztás mind egy, mind két ember számára kényelmes, ami fontos szemponttá vált, mivel a tulajdonos az átalakítás alatt ismerkedett meg jelenlegi párjával.
Az enteriőr fontos motívumai a Kandinszkij műveire, absztrakt képeire utaló különböző formák és ívek. Ezeket a motívumokat láthatjuk a nappaliban található félboltívben, az étkező dekorációján, a tükrök formájában, valamint a hálószoba gardrób felőli íves ajtaján. Ezek az elemek vizuálisan megnyújtják a belmagasságot, a térérzetet fokozzák a padlótól a plafonig érő tükrök is.
A színek tudatos használata is Kandinszkij elméletein alapul. A nappaliban a kék a domináns szín, amelyet homok és terrakotta árnyalatokkal párosítottak. A fekete, mint a csend szimbóluma, a koncentrációt segíti. A dolgozó zónában sötétvörös, aktív árnyalatok dominálnak, segítve a produktivitást, míg a hálószobában a fehér és mustársárga ad nyugodt hangulatot. A fürdőszobában a kávébarna és sárga tónusok a fényviszonyoktól függően egyszerre nyugtatóak és élénkítőek.
Az enteriőr különlegessége a felületek textúrájában is rejlik: a falak nem tökéletesen simák, hanem finoman rusztikusak, ami otthonosságot ad és a wabi-sabi esztétikát erősíti.
Számos tárgy kifejezetten ehhez a projekthez készült: például az étkezőasztal, amely Kandinszkij „Táj” című festményére utal, vagy a multifunkciós sakkasztal.
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: Lo Design stúdió | fotók: Andrej Shishov