Tágas, világos városi lakás berendezése mid-century modern stílusban egy aktív életet élő pár számára — ez volt az építész-tervező célkitűzése saját otthona kialakításakor. A mindössze 60 négyzetméteres alapterületen sikerült ergonomikusan elhelyezni a tulajdonos kiterjedt könyvtárát, valamint helyet találni műtárgy gyűjteménye összes darabjának.
A tervezőnek már volt egy kisebb kortárs művészeti gyűjteménye, valamint a 20. század második feléből származó grafikái és festményei, ezért az egyik kulcsfontosságú ötlet az volt, hogy semleges hátteret hozzon létre ezeknek a különböző stílusú és korú műtárgyaknak. Fontos volt, hogy mindezek harmonikusan illeszkedjenek a térbe. Az ingatlan nagy előnye az ablakok nyugati tájolása: az erkélyről lenyűgöző, festői naplementéket lehet megcsodálni. Az új, nyitott alaprajznak köszönhetően a természetes fény szabadon áramlik a lakásban.
Az összes falat lebontották, kivéve a teherhordó szerkezeteket. A tartófalakat, a padlót és a mennyezetet teljesen megtisztították és helyreállították. Az átalakítások az ergonómia javítását szolgálták — például megnövelték a fürdőszoba méretét. A vizesblokkok és a gázvezetékek helyét viszont nem változtatták meg – érdemes megemlíteni, hogy a lakás könnyen átalakítható, új szobák adhatók hozzá, vagy a zónák újrarendezhetők.
„A hálószobában meghitt, kevésbé világos teret akartam létrehozni — ezért döntöttem úgy, hogy a szobát faburkolattal borítjuk. Az összes beépített bútor és polcrendszer az én egyedi terveim alapján készült. A nappaliban Ikea bútorok találhatók, a világítást pedig vintázs állólámpa és olvasólámpa egészíti ki.” „A végeredmény egy otthonos, természetes fénnyel teli lakás lett. Nagy szerencse, hogy a teljes könyvtárat sikerült elhelyeznünk a lakásban — művészeti albumokkal és építészettörténeti könyvek sokaságával.” — meséli az építész-tervező.
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Julia Grjaznova | fotók: Nick Rudenko