Korunk betegségeinek egy része az életmódunkból fakad. A megfelelőnél kevesebb mozgás, az ülőmunka, az egészségtelen táplálkozás, a folyamatos és órákon át történő monitor nézése mind hozzájárulnak az elhízáshoz, a tartásbéli gondokhoz, a fejfájáshoz, a szem romlásához.
Az irodai munka jellemzően az íróasztal mögött történik. Még ha be is iktatunk egy kis mozgást, sok esetben már a nap közepén kényelmetlen lehet az ülés. Azt javasolják az egészségügyi szakemberek, hogy óránként legalább 10 perces szünetet érdemes beiktatni, amikor a kávé elfogyasztása helyett vagy mellett néhány gyakorlattal szükséges megmozgatni a fejünket, az elgémberedett végtagjainkat, a gerincünket. A vérkeringés helyreállításával a közérzetünk is jobb lesz, talán még néhány kávé is kiváltható így.
Nem csak a gerinc és a láb érzi meg
Tudtad, hogy az ülőmunka negatív hatásait nemcsak a végtagjaid szenvedik meg? Nagyobb rizikófaktorú a szívinfarktus, a szívmegnagyobbodás, az agyvérzés, a vese elégtelen működése ülőmunka esetén.
Állj fel a munkában!
Ha elfáradunk, leülünk vagy lefekszünk. Azonban kevesen gondolják, hogy az ülés jobban megterheli a gerincet, mint az állás. Nem véletlen, hogy a modern, a munkatársak egészségét is figyelembe vevő cégek odafigyelnek alkalmazottjaik egészségére és igényeire. Nemcsak a többszöri rövid szünet beiktatását engedélyezik, hanem akár az irodai berendezésekkel is megteremthetik annak lehetőségét, hogy az ülő munkából álló lehessen.
Az állítható magasságú asztalok nemcsak a helyzetváltoztatás lehetőségét kínálják, hanem könnyen a különböző magasságú személyekhez igazítható. Ha ülni már kényelmetlen az íróasztal mögött, hát fel is lehet állni a székből, és a munka így is mehet tovább.
Partner cikk / Támogatott tartalom