Panel fürdőszobában kényelmesen
Egy panellakás fürdőszobája apró mérete ellenére – vagy inkább éppen ezért – nagy falat a felújítás, lakberendezés során. De azért nem reménytelen! Nagyobbá ugyan nem tehetjük, de praktikusabbá és látványban kellemesebbé igen. Lássuk, milyen ötletekkel varázsolhatjuk kényelmesebbé fürdőszobánkat!…. a teljes cikkhez kattintson a képre>>
ilyen volt:
ilyen lett:
A mosógépet általában kénytelenek vagyunk a fürdőszobában elhelyezni, ezzel is csökkentve az amúgy is kicsi helyet. Ha a felújítás a konyhára is kiterjed, gondoljuk át, nem tehetjük-e oda ezt a háztartási eszközt. Talán le kell cserélnünk felültöltős gépünket, de a kényelem szempontjából megéri a váltás. Akár a konyhabútorba beépítve, akár különálló gép fölé helyezett munkalappal ott sem vész el teljesen a konyhai munkákhoz szükséges terület, a kieső tárolóhelyet pedig más, esetleg eddig be nem épített részeken, vagy ügyes átcsoportosítással pótolhatjuk.
a mosógép kerülhet a konyhába:
Ha mégis muszáj a fürdőben hagyni, akkor is érdemes az elöltöltős mosógépek keskeny változatában gondolkozni, hiszen a fölötte lévő rész jobban kihasználható, mint a felültöltősek esetében.
Ügyeljünk azonban arra, hogy a mosógép mögött a gép csöveinek és a bekötésnek is helyet kell hagyni, a vásárláshoz pedig vigyünk mérőszalagot, mert a kiírt mélység méret nem mindig fedi a valódi méretet. Szükség lehet villanyszerelőre is, hiszen a mosógép áthelyezésével a lakás egyes elektromos köreinek terhelése az eredetihez képest annyit változik, aminek tervezését már jobb szakemberre bízni.
Ha nem ragaszkodunk a fürdőkádhoz, azzal is nyerhetünk helyet, ha helyette zuhanykabint építünk be. Kis fürdőszobába javasolt a negyedköríves változat. Nem feltétlenül kell a kabint a vizes strang mellé helyeznünk, a csöveket elvezethetjük a falban, ha a helyi adottságok engedik, vagy a falon kívül, gipszkarton, OSB mögé rejtve. A kabint ilyenkor szükséges lehet megemelni a lefolyás miatt.
ilyen volt:
ilyen lett:
Érdemes asztalosra bízni fürdőszoba bútorunk elkészítését, hiszen így saját igényeinkhez szabhatjuk annak méreteit és belső beosztását. Nehéz pl. boltban olyan mosdószekrényt találni, amiben el tudjuk rejteni a felmosóvödröt, a mosóport és a tisztítószereket is, pedig ez egy panellakás fürdőszobájában sem lehetetlen. A designt sem kell nélkülöznünk, nyugodtan választhatunk bútorunkhoz akár ültetett mosdót is.
Ha már szétbontjuk fürdőszobánkat, ne feledkezzünk meg a radiátorról sem. Ha tehetjük, cseréljük törölközőszárítósra, így egyben tárolási funkciót is el fog látni. Ha az eredeti helyén nem férne el ez a verzió, ne mondjunk le róla azonnal, kérjünk tanácsot egy fűtésszerelőtől a lehetőségekkel kapcsolatban.
A burkolatok kiválasztásában nehéz látatlanban tanácsot adni, hiszen ma már zavarbaejtően nagy választási lehetőségünk van. Ki-ki keresgéljen a pénztárcájának megfelelően, de néhány általános szabályt érdemes figyelembe venni. Kis fürdőszobába ne válasszunk sötét vagy nagy csempéket. Ha többféle csempét akarunk használni, akkor kombináljuk egy csempecsalád színeit és dekorelemeit, hogy harmonikus végeredményt kapjunk. És ne feledjük: a kevesebb néha több!
Vásárlás előtt érdemes rászánni az időt, hogy kimérjük és méretarányosan megrajzoljuk, hogy is fog kinézni a csempe feltéve, hiszen ez az egyik legköltségesebb eleme a felújításnak, ne legyen csalódás a végeredmény. Néhány üzletben látványtervet is készítenek számunkra, melynek árát a burkolat vásárlásakor jóváírják.
Ezeket a tanácsokat szem előtt tartva bizonyosan sikerül egy panel fürdőszobából is látványos és jól használható helyiséget kialakítani.
Írta: DesignDuo – Csongrádi Helga lakberendező >>>
Lakásfelújítást tervez? Vegye fel a kapcsolatot a cikkíró lakberendezővel és kérje lakberendezési ötleteit, tanácsait, ajánlatát.