A régi téglaépületben található 53m2-es lakást a tervező saját édesanyjának rendezte be. Teljes felújítás után alapvetően egyszerű, de stílusos, hangulatos berendezést kapott a lakás – több ötletet érdemes kiemelni a projektből, ezek közül hetet mutatunk be az alábbiakban.
Különböző padlóburkolatok kombinációja
Az előszoba és folyosó ill. a konyha és nappali találkozásánál kétféle padlóburkolat illeszkedik harmonikusan: a természetes fa hajópadló és a kerámia járólap, így vizuálisan és praktikussági szempontok alapján is elválasztották a nagyobb terhelésnek és szennyeződésnek kitett zónákat a többi felülettől.
Szép konyhai hátfal halszálka mintában rakott csempével
A konyha nappaliból látható falán nem helyeztek el felső szekrényeket, a hátfalat csempével burkolták érdekes halszálka mintázattal – ez egyszerre tűnik letisztultnak, látványosnak és elegánsnak. A klasszikus mintát a teljes falon végigvezették a munkapulttól egészen a mennyezetig, így egységes és szép felületet hoztak létre. A halszálka minta optikailag tágítja a teret, és még fehér színben is nem mindennapi látványt nyújt, így nincs szükség plusz dekorációra.
Funkcionális ablakpárkány, ami extra munkaterületet ad
A konyhabútor pultját meghosszabbították az ablakpárkányig. Ez kényelmes munkaterületként, extra főzőfelületként, reggeliző helyként is szolgálhat. A helyiséget stílusos retro félbárszékek egészítik ki. A pult alatt egy tárolóhelyet alakítottak ki, a falon pedig két konnektort helyeztek el. A felületen kényelmesen tölthetők a kütyük, használhatók háztartási gépek, vagy elhelyezhető egy asztali lámpa, hogy élvezhesd az esti olvasást.
Régi bútorok felújítva és színesre festve
Az enteriőr egyediségéhez a tervező nagymamájától megmaradt vintage tárgyak is hozzájárulnak. A házigazda szívének kedves retro székeket az új otthon étkezőasztalánál helyezték el, a székeket felújították és egy hangsúlyos kék árnyalatra festették át.
Csempe és falfesték kombinációja a fürdőszobában
A fürdőszoba falainak burkolásához fehér csempét és kék festéket kombináltak. Ez a megoldás nemcsak költséghatékony, hanem lehetőséget ad arra is, hogy idővel egyszerűen átfessék a falak egy részét, és így megváltoztassák a helyiség megjelenését. A fehér és kék párosítása felfrissíti az enteriőrt, és kellemes, pihentető légkört teremt. A csempe és festék találkozását letisztult szegéllyel díszítették, ami kiemeli a helyiség geometriáját, és egységes megjelenést kölcsönöz a fürdőszobának. Kontrasztot és dinamikát a padlócsempe mintájával adtak a helyiségnek.
Hangsúlyos fal szép tapétával a hálószobában
A hálószobában az ágy mögötti falat feltűnő virágmintás tapétával (Sanderson) díszítették. A tapéta színvilága harmonikusan illeszkedik a szobából nyíló zöld kilátáshoz és a szoba többi falának matt zöld árnyalataihoz. A tapéta kiemeli az enteriőr klasszikus stílusát, frissességet hoz a szobába, és otthonosabbá teszi azt.
Gipszkartonból épített váz gardróbszekrénynek
A gipszkarton ideális választás lehet egy beépített gardróbszekrény vázának kialakításához, mivel könnyű vele dolgozni, költséghatékony és rendkívül sokoldalú megoldást kínál. A gipszkarton váz lehetővé teszi, hogy pontosan a rendelkezésre álló tér méreteihez igazítsuk a szekrényt, így maximálisan kihasználhatjuk a helyet még szabálytalan alaprajz esetén is. A szerkezet könnyen rögzíthető a falhoz és a mennyezethez, valamint egyszerűen vezethetők benne a esetleges elektromos kábelek a világításhoz. A gipszkarton váz nagy előnye, hogy utólag is módosítható, például polcok vagy rudak rögzítéséhez, és megfelelő rögzítési pontokat biztosít az ajtók felszereléséhez. A belső elemek – mint polcok, fiókok vagy ruhaakasztó rudak – tetszés szerint alakíthatók ki, és a gipszkarton felület könnyen festhető vagy tapétázható, így esztétikailag is tökéletesen illeszkedhet a szoba többi részéhez.
A teljes lakás bemutatóját itt nézhetitek meg.
további cikkek praktikus lakberendezési ötletekkel | lakberendezés: Lana Alexandrova | fotók: Tatiana Nikitina