A lakás férfi tulajdonosa úgy tervezte, hogy hétköznapokon, az irodában végzett munka után használja az 54m2-es lakást, hétvégenként pedig elutazik a városból. A lakberendező felé a fő kérése az volt, hogy a modern, nyitottan kialakított enteriőrben mély piros és zöld színárnyalatokat használjon. Természetesen több funkcionális területet is meg kellett szervezni: hálószoba, nappali, konyha + étkező, tárolás.
Az ingatlan eredetileg stúdiólakás volt, külön gardróbhelyiséggel, fürdőszobával és loggiával. Áttervezték a teret, hogy a lehető legjobban kihasználják – a gardróbot például összekötötték a nappalival, ahol egy hálófülkét alakítottak ki egy pódiumon. Kiszélesítették a konyha, a nappali és az előszoba közötti helyet, így több természetes fényt engedtek be a bejárati zónába. A loggia és a konyha között üvegfal volt, ezt (engedéllyel) eltávolították. A beépített loggián elektromos kandallót szereltek fel.
A falakat festéshez használt tapétával vonták be és mosható festékeket választottak. A konyha és a nappali padlója fa hatású PVC. A loggia és az előszoba burkolásához geometrikus mintájú kőporcelán padlócsempét választottak. A mennyezet dekoratív betonvakolat és festék kombinációja a különböző zónákban. Az előszoba egyik fala, beleértve a fürdőszobába vezető rejtett ajtót is, teljesen tükrökkel van kirakva. Ez nem csak a teret növeli vizuálisan, hanem feleslegessé tette egy külön tükör felszerelését ebben a zónában.
A falakat és a mennyezetet díszlécek és magas szegélyek díszítik, tisztelegve a klasszikus esztétika előtt. A színösszeállítás pontosan olyan, amilyet az ügyfél kívánt. A hálószoba területe a bordó meleg árnyalatában pompázik, a falak és a mennyezet is festett. Az általános háttér semleges: világos falak, szürke beton mennyezet. Vannak grafitszürke falfelületek is – a tévé zónában, az előszobában és a konyhai hátfal felett. A konyhabútor (IKEA) adja a mély zöld színt az enteriőrben.
A fürdőszoba egy különleges helyiség, mely szintén nagy figyelmet kapott. A tervező azt akarta, hogy minél látványosabb, merészebb, és gondosan megtervezett legyen. A falakat és a mennyezetet tartós, vízálló festékkel festették le merész bordó árnyalatban, ugyanabban a színben, mint a hálófülkét. A stukkódísz a falakon dekoratív sarokelemekkel változatosságot és dekorativitást kölcsönöz. A stílusosan mintázott kerámialapok az összes használt színárnyalatot ötvözik, és a magas fekete lábazat, mely a zuhanyfülke keretéig ér, kiegészíti a kontrasztos kialakítást.
A lakásban található tárolórendszerek közül a szekrények egyedi készítésűek. Az előszobai szekrényben van egy a mosógép, vízmelegítő és porszívó számára kialakított külön rész.
A hálószobában is vannak beépített szekrények, látványos bronzszínű frontokkal. Mindent centiméterre pontosan kiszámítottak, hogy a matrac helyzete a pódiumon ne zavarja a szekrényajtók nyitását. A fiókokkal ellátott pódiumot átgondoltan tárolásra is tervezték.
A konyhabútort az IKEA-tól rendelték – ez volt a tulajdonos kívánsága. A BODBYN frontok feltűnő zöld színe tökéletesen illeszkedett az elképzeléshez. A felső szekrényeket csak az egyik fal mentén helyezték el, a másik fal üresen maradt, a hangsúlyt egy nagy páraelszívóra és a fali lámpákra helyezték.
A kárpitozott bútorok minimalista formavilága a falakon lévő klasszikus stukkókkal való kontrasztot kívánta erősíteni. A lekerekített elemekkel ellátott bárpultot egyedi megrendelésre készítették.
A fő világítást biztosító lámpák mellett a további fényforrások – mennyezeti világítás, az ágy melletti falon és a konyhai munkalap fölött elhelyezett lámpatestek, a bárpult fölött elhelyezett függőlámpa – funkcionális és dekoratív szerepet is játszanak. A középpontban (a kanapé mögötti falon) egy buldogfej formájú lámpatest áll – a tervező szerint a projekthez ez a lámpatest adta az ihletet.
Alaprajz:
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Daria Petrenko | fotók: Natalia Gorbunova