Napjainkban az emberek óriási információs zajnak és gyakran sokkal több vizuális ingernek vannak kitéve, mint amennyit az ember egy nap képes befogadni. Ez a túltelítettség stresszt vált ki, amitől nyugtalanok leszünk és kényelmetlenül érezzük magunkat a saját környezetünkben.
Így azoknak, akik épp most bújják kedvenc webáruházuk kínálatát új lakberendezési tárgyak után kutatva, érdemes fontolóra venniük, hogy milyen stílusban rendezik be otthonukat.
Rohanó világunk fent leírt jelenségére szolgáltat tökéletes választ a 60-as, 70-es évek stílusirányzatának mai újraértelmezése, a lágy minimalizmus.
Ez az újragondolt minimalizmus valamivel szabadabban értelmezi a letisztultságot, mint XX.századi elődje (pl. szabadabban bánik a színekkel és az anyagokkal), ám ugyancsak törekszik a túlzsúfoltság elkerülésére, mind a terek, mind a formák és színek terén.
Az irányzat visszafogott színpalettát: főként pasztell színeket és semleges árnyalatokat alkalmaz, de nem hiányozhat róla a matt fekete és az örökérvényű fehér, törtfehér sem. Előszeretettel használja a halvány pasztelleket falakon, míg a berendezési tárgyak esetében inkább a neutrálisabb, föld színekre koncentrál, azonban egy-két élénkebb színfolttal (pl. díszpárna, ágyneműhuzat) életet lehel az egyébként könnyen rideggé váló környezetbe.
A belsőépítészet tekintetében törekszik a szellős, tágas, világos terek kialakítására, a nagy, egybefüggő felületek, pl.: hatalmas üvegfal/ablak, egységes padlóburkolat stb. alkalmazására. Formavilágát tekintve ugyancsak az egyszerűség jellemzi, a “felesleges” díszítéseknek és dekorációnak nincs helye egy lágy minimalista otthonban.
A lágy minimalista stílusirányzat a bútorok és tárgyak esetében kedveli a rugalmas és multifunkcionális anyaghasználatot, így ezek könnyen variálhatóak vagy akár átvihetőek a következő otthonunkba. Szintén jellemző rá, hogy a kevesebb néha több elv mentén haladva, csak kevés, ám minőségi bútort és dekorációs elemet használ, így pl. egy komód vagy egy szék nagyobb hangsúlyt, és ezzel együtt több szerepet is kap az adott térben.
A hatalmas terekben és az egészen kicsi stúdiólakásokban egyaránt működő lakberendezési stílusirányzat tökéletes válasz arra is, hogy a lakhatási válság sújtotta fiatal felnőttek gyakran csak egészen apró, szobányi garzon lakásokat engedhetnek meg maguknak. A nyitott terek, a szellősen berendezett szobák, a minőségi dizájn bútorok és a visszafogott színek mind elősegítik a nagyobb térérzetet és egyben kellemes esztétikai élményt nyújtanak, a legkisebb stúdió apartmanban is.
Fotók: canva.com | Partner cikk