A lakás előnyei közé tartoznak a zöld kertre néző ablakok (a nagyvárosi környezet ellenére nyugodt, vidékies a hangulat) és a teherhordó válaszfalak hiánya (a tér így könnyen alakítható). Hátrányok a 38m2 alapterület és a 2.5 méteres belmagasság. Egy idős házaspárnak rendezte be a lakást a belsőépítész, a feladatok közé tartozott a tágasság érzetének megteremtése a kis alapterületen, vizuálisan magasabbnak mutatni a belmagasságot és kihangsúlyozni a kellemes kilátást.
A régebbi felújítás nagyon rossz minőségű volt: a hálószobába a konyhából lehetett bejutni, a kombinált fürdőszoba olyan pici volt, hogy még egy szabványos méretű mosdó sem fért bele, a padló és a mennyezet túl vastag volt – ezért először teljesen kiürítették a lakást, lebontották az összes válaszfalat, és eltávolították a padló és a mennyezet feleslegesen vastag anyagrétegeit, ez 10-15 cm-rel megnövelte a belmagasságot.
A fürdőszoba a folyosó egy részével bővült, a konyhát és a nappalit összevonták (így le kellett mondaniuk a gázról), a tér vizuálisan tágasabb lett egy hatalmas, padlótól a mennyezetig érő tükör segítségével. A beltéri ajtókat szintén padlótól mennyezetig épített keretekbe építették be. A konyhaszekrényeket a falak színével megegyezőre festették; ezeket, akárcsak a hűtőt rejtő szekrényt és a beltéri ajtókat a mennyezetig építették be; minden felületet letisztultan terveztek, kerülve az apró részleteket és a mintákat, hogy a lakást levegővel töltsék meg, és a teret a lehető legtágasabbá tegyék.
A lakás ergonomikus, hangulatos és világos lett. A tervező igyekezett az 1970-es évek hangulatát is közvetíteni – azt az időt, amikor tulajdonosok fiatalok voltak, és összekapcsolni a belső teret a külsővel. A projektben Farrow & Ball festékeket használtak; a padló, ajtók, falpanelek, ablakpárkányok mind természetes tölgyből készültek. A beépített bútorokat a tervező vázlatai alapján rendelték.
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: Natalia Lenda | fotók: Natalia Gradusova