A 40m2-es ingatlan egy felújított ipari épületben található, melyben lakásokat alakítottak ki. Az épület ipari jellege a lakás kialakításában is is visszaköszön, ez lett a dizájn kiindulópontja. A fiatal férfi tulajdonos tágas háló zónát, nagy gardróbhelyiséget és teljesen fekete enteriőrt kért – extravagáns megoldás kis alapterületen, még a hatalmas ablak ellenére is. A tervezők inkább egy összetettebb színpalettát javasoltak: a falakat mikrocement felületekkel és sötét furnérral díszítették, egy lazacszínű árnyalatot pedig kiegészítőkkel vittek a dekorációba.
A projektben komplex geometriával kellett dolgozni, több teherhordó elemet be kellett vonni a dizájnba – egyet a kanapé és az ablak mellett, a másikat a TV falon. Ezt a formát használták a hálószoba zónát kijelölő térelválasztó elem esetében is. A mennyezeten az épület ipari jellegéből adódóan markáns gerendák futnak, ezeket fehérre festették. Hogyan lehet belső válaszfalakkal dolgozni, ha ezek szabadon maradnak? A tervezők nem vitték fel a fürdőszoba és a gardróbhelyiség tömbjeit a mennyezetig, így a tér vizuálisan könnyebbnek mutatja magát – ez fontos egy kis lakás esetében, főleg, ha a dekoráció sötét.
A legsötétebb felület a konyhabútor, ez egyedi tervek alapján készült. Étkezőasztal helyett pult mellett döntöttek. Ennek felülete – ugyanúgy mint a konyha hátfal – szürke kőporcelán. A fürdőszobában kád helyett épített zuhanyfülkét választottak, ennek három oldalát a falak határolják, a negyedik oldal egy üveglap, mely a mennyezetig fut. A falak, padló, mosdópult és bútor frontok borításához ugyanazt az anyagot, vékony, de nagy formátumú szürke kőporcelánt használtak.
Keményfa padló: Finex, lazacszínű fotel: bolhapiac, kanapé: Natuzzi, szőnyeg: Jerome Botanic, kerek asztalkák: Zuiver
Alaprajz:
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: BHD Studio