A 36m2-es lakást fiatal hölgy ügyfelének rendezte be a belsőépítész. A tervező logikus és strukturált belső teret akart létrehozni, de vizuálisan meleg és kényelmes hangulattal. A vékony válaszfalakkal határolt belső tereket igény szerint átalakította, nyitottabb, a lakó számára funkcionálisabb zónákat hozva létre.
A dekorációban a color blocking technikát alkalmazta, ehhez illően nem akarta túlterhelni a lakást bútorokkal. A cél az volt, hogy megőrizzék a könnyed és tágas érzetet, ehhez vizuálisan csökkenteni kellett az alacsony mennyezet térszűkítő hatását. A felesleges folyosót megszüntették, a fürdőt és a mellékhelyiséget összeépítették, a konyha egy része a nappali zónával lett összehozva.
A color blocking technika sikeres alkalmazásához válasszunk színeket azonos családból, mint pl. pasztell- vagy neon színek. Ha először kísérletezünk ezzel a technikával, az egyes területeken (blokkokban) először használjunk csak két színt. Próbáljuk ki először olyan, jól párosítható színekkel mint a szénszürke és sárga, ha már ráéreztünk a lényegre, akkor már kombinálhatunk több, ellentétes színt is.
A hálószoba és az előszoba szekrényei ugyanarra a színre lettek festve, mint amilyenek a falak. A konyhaszekrény, a gardróbszekrény is íves mintát kapott, melyek segítenek vizuálisan tágítani a teret és ritmust adni az enteriőröknek. A padló burkolásához a Forbo cég “Marmoleum” elnevezésű, természetes alapanyagú padlózati linóleumját választották. A háló zónát élő növények sora választja el a kompakt étkezőtől – a tér egysége így nem sérül, fény jut mindenhová. A fürdőben kád helyett zuhanyfülkét építettek be, a felszabadult hely lehetőséget adott több tárolóhely kialakítására.
Alaprajzok előtte / utána:
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: Vera Prokhorova