A 43m2-es, eredetileg egyszobás lakás átalakítása komoly feladatot adott a tervezőnek: a háromfős család külön hálószobát és gyerekszobát, kényelmes konyhát, nappali közösségi zónát szeretett volna kialakítani a szerény alapterületen.
A terv nagyravágyónak tűnt, de a belsőépítésznek sikerült megtalálnia azt az elosztást, ami megfelelt a család minden igényének. A megvalósítást nehezítette, hogy a lakásban csak két ablak volt, ráadásul ugyanazon a (rövidebb) falon. A lakás belsejébe tervezett ablaktalan hálószoba ötletét elvetették, olyan elrendezés kellett találni, hogy a természetes fény lehetőleg mindenhová eljusson. A szülők hálója az egyik ablak előtt lett kiépítve, pódiumra emelve (a tömör fenyő pódiumban tárolókkal), üvegezett tolóajtóval leválasztva az egy térbe helyezett nappali és konyha zónától. Fény így mindenhová jut, a színes elemekkel feldobott világos dekoráció is segít ellensúlyozni a kevés ablak hátrányait.
A másik ablakos helyiség a gyerekszoba, itt a 3 méteres belmagasságot kihasználva galériára helyezték az ágyat, így kényelmesebb lett a tér. Az étkezőasztalt csak egy ponton tudták elhelyezni, az előszoba és a nappali találkozásánál, de a gyakorlatban nem lett kényelmetlen ez a megoldás. Az étkezővel szemben tolóajtóval választottak le egy kis részt kamrának, nagyon fontos helyiség minden lakásban, legyen bármilyen kicsi.
A P alakban kiépített kényelmes és modern konyha fehér és fekete – a fekete elemek segítenek vizuálisan növelni a mélységet, ez fontos volt egy ilyen nagy bútor tömb esetében.
Gipszkarton helyett téglából építették a válaszfalakat, majd a vakolást kihagyva lefestették fehérre a felületeket – a kívánt hatást így egyszerűbben és olcsóbban érték el, mintha először gipszkarton falakat emeltek volna, majd téglával díszítették volna azokat.
Alaprajz:
további cikkek kis lakás berendezése témában | lakberendezés: Maria Stepanova