Nézzük, mi az, ami nem hiányozhat a nappaliból? Egy kényelmes kanapé, amin jó elterülni egy fárasztó munkanap után. Aztán egy kis asztalka sem árt, ahol pazarul elfér egy könyv, a telefon vagy éppen a táblagép. Ha a hely szűke nem szab korlátokat, akkor a foteleket sem érdemes kihagyni, és egy szekrény vagy polc is határozottan jól mutathat. Végül a világítás álló lámpával vagy csillárral, esetleg LED panellel kitűnően beállítható, így a kiváló fényviszonyok is borítékolhatóak. Igen ám, de hova nézzenek, milyen irányba forduljanak a berendezések, avagy mi legyen a nappali lelke?
Házimozi nélkül nem élet az élet?
Még jó, hogy a televízió a nappali középpontja, amihez képest könnyű elhelyezni a bútorokat, ami a megjelenésével egyértelműen áthatja, befolyásolja a teret. Fali tartó közbenjárásával akár könnyedén falra is szerelhető, ha a látvány, meg persze a helyi adottságok ezt kívánják. De a speciálisan tévék számára tervezett polcok, szekrények is jó szolgálatot tehetnek. Ennek az eldöntése ténylegesen attól függ, hogy milyenek az egyedi körülmények.
A full HD, mint tulajdonság, ma már jóformán alapvetőnek mondható. Aki a tévézésre, filmek, videók nézésére, esetleg játszásra szavaz, nyilván egyúttal a nem mindennapi hang- és filmélményre is leteszi a voksát. Jelenleg tényleg nem okozhat különösebben kihívást a házimozirendszer kiépítése, mert minden egyes alkotóelem könnyedén beszerezhető hozzá. Kis megjegyzés: ha már fentebb említettük a kis asztalt, akkor itt kaphatnak helyet a távirányítók, vagy például egy univerzális típus, aminek a segítségével gyerekjáték a médialejátszók vezérlése.
Mi a helyzet a fogyasztással?
Ez a kérdés eddig is relevánsnak számított, de érthető okokból az utóbbi időben még jobban megnőtt a jelentősége. Érthető, hogy aki csak teheti, spórolni kíván az áramfogyasztáson. Márpedig az kétségtelen tény, hogy a televízió egyelőre még árammal működik, bár hallani már olyan fejlesztésekről is, ahol a cél a megújuló energia felhasználásának bevezetése erre a területre. De ez egyenlőre a jövő. A jelen dilemmája az, hogy mi az, amit mérsékelni érdemes azért, hogy a fogyasztás ne szálljon el? A tévézés mennyiségét? A készülék méretét? Melyek azok a paraméterek, amiknek a csorbításával a legjobb eredmény érhető el?
A jó hír az, hogy nem kell sem a filmnézéseket jegelni, sem a tévé paramétereit szűkösebbre fogni. Ugyanis a LED eszközök mindegyike energiatakarékosan üzemel, miközben látvány tekintetében magasra teszik a lécet. Azaz nincsenek hátrányok, kellemetlenségek, nincsen árnyoldal, viszont az energia mennyiségének felhasználásában erőteljesen érzékelhető a különbség.
Okos vagy sima?
Manapság már piros pontot érdemel, ha a kiszemelt készülék az „okos” jelző birtokosa. Így ugyanis a telefon, a táblagép összehangolható a televízióval, ami kétségtelenül kényelmes és izgalmas megoldás. A funkcionalitás így még jobban kiteljesíthető! A lényeg, hogy ebben az esetben a kompatibilitási tényezőkre célszerű fokozottan odafigyelni a tökéletes összhang érdekében.
Partner cikk | képek: Freepik