A lakásban a tulajdonos gyermekkorát töltötte, és visszatért, hogy új életet leheljen a régóta romló állapotú ingatlanba. A rossz állapotban lévő rég fel nem újított padlók és falak, valamint az elrendezés teljes újraértelmezést igényelt. A lakás alaprajza nem felelt meg a modern kor elvárásainak. Egy kis fürdőszobán keresztül lehetett bejutni egy ennél is kisebb konyhába, ami összesen 2,5 négyzetméter volt. Ez nemcsak kényelmetlen, de jelenleg a szabályozás szerint sem megfelelő elrendezés volt. A szobák átvariálásával, a folyosó egy részének leválasztásával megoldhatóvá vált, hogy az egykori konyha területe adjon helyet a zuhanyozós fürdőszobának, és a konyha bejárata a nappaliba költözzön. A felújítás során a fürdőszoba és a konyha közötti fal elbontásakor egy csövet fedeztek fel, melyet végül a tér részévé tettek, és feketére festettek.
Alapszínként a fehéret választották, melyet erős kontraszttal sötét, illetve erőteljes színekkel variáltak – ez dinamikát hozott a nyugodt belső térbe. A szekrény fogantyúit és a nappalihoz vezető válaszfal fém alapját is feketére festették.
Mivel a konyha így is kis alapterületű maradt, ezért minden centimétert ki kellett használni. Az ablakpárkány benyúlik a bárpult munkafelületébe és munkalapjába. Három szabad falfelületen is szekrények sorakoznak, a tervező egyedi vázlatai szerint. A hófehér konyha az étkezővel összekötve befolyik a kontrasztos nappali terébe, ahol a szürke rengeteg árnyalata lett alkalmazva. Az erőteljes, és intenzív vörös kanapé központi szerepelője lett a térnek, mégis kiemeli az őt körbeölelő neutrális színeket. A kanapé mögötti falat kopott betont utánzó dekoratív vakolat borítja. Nagyon sok mesterségesen öregített anyagot használtak a lakásban, hogy megtarthassák a régi kor hangulatát.
A hálószobában az ágy megrendelésre készült, az éjjeli szekrények pedig Ikeában vásárolt bútorok. A hálószobában található vakolat dombormű szintén teljesen új, de összeköti a két korszakot, és élénk színkontrasztok nélkül egységesíti a belső teret. A dombormű a fejtámla méretéhez idomulva készült megrendelésre.A lakástulajdonos gyakran otthonról dolgozik, ezért egy otthoni munkaállomás betervezésére is szükség volt. A tárolóhelyekből elvéve az asztalt két szekrény közé helyezték, hogy kevesebb helyet foglaljon, és ne zavarja a közlekedést. De így is van elegendő tárolóhely, hisz a hálószobában három magas szekrény biztosítja a pakolóhelyet, mindemellett a folyosóra is került egy beépített szekrény.
A konyhához vezető régi folyosó helyén zuhanyzós fürdőszoba került kialakításra, így kb. másfél négyzetmétert nyertek a térből. A fürdőszoba stílusa is viszi tovább a lakás hangulatát, eszerint itt is világos falakat terveztek, fából készült kontrasztos kiegészítőkkel kombinálva. A fürdőszobai tárolás a beépített szekrényekben oldható meg, valamint ez rejti a kazánrendszert is.
Alaprajzok, előtte / utána:
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Elena Sidorina | lakberendező ajánlónk: Bérczes Réka