A lakás hölgy tulajdonosa egyedül él, de lánya gyakran jön hozzá látogatóba férjével és a lányával – fontos volt ennek megfelelően megtervezni a szobák berendezését. A keskeny, sok ablakos elosztás alapvetően teljesen élhető volt, így nagyobb átalakításokra nem volt szükség. Nagyobbra lett tervezve a konyha, tárolóhelyeket alakítottak ki a fürdőszobában és szekrényeket helyeztek el a hálószobákban és az előszobában.
A konyhabútor rendelésre készült (festett MDF), így maximálisan kihasználták a rendelkezésre álló helyet. Egy, a bútor stílusához passzoló belső ablaknak köszönhetően a fürdőszobába is juttattak a természetes fényből. A dekorációban főszerepet kapott a tégla, a legnagyobb felületen az előszoba és közlekedő hosszú falán távolították el a vakolatot, a csiszolt tégla az egész lakás hangulatát meghatározza.
A falakat egyszínű, ill. két helyen mintás svéd tapétákkal díszítették. Az ajtókat vizuálisan magasabbnak akarták mutatni, ezt a falak módosítása nélkül úgy érték el, hogy az ajtók fölött keretbe foglalt tükrökkel keltették a nagyobb ajtónyílások illúzióját. A tégla meleg árnyalati mellé semleges színeket, szürkét, fehéret választottak a dekorációban.
Az előszobában és a gardróbhelyiségben a szekrények rendelésre készültek, hogy tökéletesen kihasználják a helyet, de a második hálóban az IKEA olcsóbb szekrénye is tökéletesen megfelelt. A káddal szerelt fürdőszobában tárolóhelyeket építettek be az ajtó két oldalán, az egyik elrejti a vízmelegítőt és a mosógépet is. A fürdőszoba egyik fő dísze egy Törökországban vásárolt csillár. A csempét nem vitték fel a mennyezetig, a nem burkolt felületeket nedvességálló festékkel díszítették.
Alaprajz:
további cikkek 50 és 100n2 közötti lakások lakberendezése témában | lakberendezés: Anna Plakunova | fotók: Ekaterina Titenko