A minimalizmus alapjait 1919-ben Walter Gropius alapozta meg a Bauhaus-iskola megalapításával, lehetőséget adva ezzel a tervezőknek, hogy újszerű anyagok felhasználásával modern, formabontó alkotási vágyuk és kreativitásuk kibontakozhasson.
Az intézmény keretein belül hallgatóikat az anyagok autentikus felfogására és a merész alkotói leleményesség kifejezésére oktatta híres művésztársaival karöltve. Az alkotói szellem célja az egyszerű szépség megteremtése és a tiszta formavilág megjelenítése modern eszközök felhasználásával egy összefogott egységet alkotva. Gropius nevéhez fűződik az üveg-beton építészet, melynek korának meghatározó úttörő építészeti alkotásai köszönhetőek. Azonban a fasiszta rendszer az intézmény szellemi felvilágosodását és modern fejlesztéseit a kultúra káros megmérgezésének tartotta ezért 1933-ban megszüntette az intézmény további működését.
A minimalizmus a ’60-as évek idején ütötte fel ismét a fejét a festészet és szobrászat terén, tartva a stílus fővonalát, az egyszerű alakzatot, a nullához való törekvést. A minimalizmus egy modellező irányzat, melyet a modern technológia kelt életre. Az amerikai prózai irodalmat a ’80-as években hódította meg magának, majd a ’90-es években a magyarországi építészetben jelent meg a jellegzetes “szocreál” épületek formájában.
Fejlődő világunk gyorsuló üteme az ember életvitelére is kihat, ezért otthonunk kialakítása során elsődleges szempont a külvilág kirekesztése és a nyugalom megteremtése. Fontos szerepet tölt be a harmónia, a természetes anyagok közelsége, a fény szabad áramlása és a visszafogott színek használata. Mindez létrehozza a meghittség érzését otthonunkban és emellett a minimál stílust is megteremti.
A stílus a fiatalos lendület, a modern légkör megalkotása mellett a természet közelségét hangsúlyozva, a natúr színek használatával tág, letisztult teret hoz létre otthonunkban. A kiegyensúlyozott légkört a kőburkolat, a fa- és a fémbútorok, a natúr színű textíliák és az üveg tárgyak együttes megjelenése teremti meg. Fontos szempont, hogy a berendezési tárgyak színben harmonizáljanak a térrel és légiessé tegyék azt. A tér megalkotásában kulcsfontosságú szerepet tölt be a természetes fény szabad áramlása és megtörése, mely az egyszerűség, és a stabilitás érzését sugározza. A megálmodott összképet a puritán geometria és a beáramló természetes fény összhangja teszi meleggé és kiegyensúlyozottá. Az egymásba nyíló terek pedig szabadsággal és felfrissüléssel töltik el az embert. A természetes kőburkolatainkban rejlő egyszerűség és elegancia tökéletesen megteremti a minimál stílus lényegét.
A természetes kőburkolat exkluzív megjelenése hozzájárul az ember számára szükséges barátságos légkör kialakításához.
Természetes színvilága és sokoldalú felhasználási módja lehetővé teszi, hogy lakóterünket letisztult, egységes burkolat övezze, megteremtve ezzel a folytonosságot otthonunkban.
E kőburkolatok különleges tulajdonsága, hogy egyediségüket a természet alkotta meg és formálta a stílus jegyeihez. Natúr, semleges színviláguk kiválóan kombinálható fa, fém és üvegelemekkel egyaránt, mellyel egy elegáns hatást érhetünk el otthonunk egyszerűségében. A kőburkolat hideg hatását a meleg hatású faburkolattal és meleg színárnyalatú falakkal ellensúlyozhatjuk, a beszűrődő fényt pedig tükrökkel, üvegfüggönnyel és üvegtárgyakkal törhetjük meg. Nagyon kedvelt a Jura mészkőburkolat a Bauhaus jellegű házak külső homlokzatán, illetve luxusvillák, garzonlakások és több generációs házak belső burkolataként.
Vannak, akik inkább az érdekes és merész felületű burkolatokat részesítik előnyben. Nekik a palából készült fal- és padlóburkolatokat ajánljuk. Csiszolt, vagy hasított felületével és hideg színárnyalatával, fém és fa bútorokkal és berendezési tárgyakkal kombinálva erős és exkluzív hatást kelt belső tereinkben.
A természetes kőburkolat a modern kor egyik legsokoldalúbban felhasználható építőeleme.
Az emberi elmével karöltve képes mindig valami meghökkentőt teremteni, és a divathoz hasonlóan állandó változás és megújulás övezi.